Nový rok 2020 je tu a s ním aj úplne nový produkt čínskeho giganta. Čistý dizajn, AMOLED displej, VO2 MAX, výdrž batérie 14 dní či parádna cena. To všetko prinášajú smart hodinky Xiaomi Watch Color.

Xiaomi začína nový rok vo veľkom štýle a aby ho pozdvihlo na novú úroveň, predstavuje elegantné smart hodinky Watch Color. Ako hovorí sám výrobca, ide o viac ako len hodinky, nakoľko s dostupnými farebnými prevedeniami, remienkami a dizajnom ciferníkov je možné vyskladať viac ako 1 540 verzií, ktoré perfektne zvýraznia tvoju osobnosť.

Samotné hodinky prinášajú čistý a uhladený dizajn, ktorý dáva vyniknúť 1,39-palcovému AMOLED displeju s rozlíšením 454 x 454 pixelov. Ten lemuje rámik s 46,2 mm telom z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je dostupná v dvoch farebných vyhotoveniach – elegantnej čiernej a štýlovej striebornej. Samotné remienky budú silikónové a priamo v štandardnom balení nájdeme čierny alebo tmavomodrý.

Okrem toho ponúknu hodinky viac ako 110 dostupných dizajnov ciferníkov, vďaka čomu ich bude možné personalizovať na mieru každého zákazníka. Po stránke konektivity v hodinkách nájdeme Bluetooth 5.0 na pripojenie k smartfónu, lokalizačné služby GPS a GLONASS či dokonca aj NFC čip pre bezkontaktné platby. Či však budú platby dostupné aj mimo domovskú Čínu, ukáže až globálna verzia.

Po hardvérovej stránke v hodinkách nebude chýbať gyroskop, akcelerometer, barometer, geomagnetický snímač, snímač okolitého svetla a gyroskop. Vo svojich útrobách tiež ukryjú 420 mAh batériu, ktorá podľa výrobcu vydrží na jedno nabitie až 14 dní pri klasickom používaní, 22 dní pri šetrnejšom používaní a 22 hodín v športovom režime.

Xiaomi Watch Color pre športovo založených zákazníkov ponúknu 10 rôznych športových módov a nechýba ani odolnosť voči vode daná štandardom 5ATM. Samozrejmosťou je už všadeprítomný snímač srdcového tepu spolu s algoritmami Firstbeat a čerešničkou na torte je výpočet ukazovateľa VO2 Max ako jedného z najlepších ukazovateľov aeróbnej výkonnosti.

Samotné sledovanie fyzických aktivít doplní monitorovanie spánku, stresu, energie a krvného tlaku. Dostupný bude aj hlasový asistent XiaomAI, hoci v našich končinách svoju podporu mať nebude. Dôležitá je ale cena, ktorú v domovskej Číne Xiaomi stanovilo na 799 juanov, čo v prepočte činí približne 102 €. O dostupnosti a cene globálnej verzie doposiaľ nepadli žiadne informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom