Čínska spoločnosť Xiaomi nezaháľa, a podobne ako iné spoločnosti, aj ona pomaly rozbieha výrobu. Najnovšie gigant predstavil nový model smart televízie. Bezrámiková Mi TV E43K je ďalším televízorom Xiaomi za veľmi dostupnú cenu, píše portál Gizmochina.

Najnovší model smart televízora bude dostupný len za cenu 1099 juanov, čo je v prepočte 141 €. Mi TV E43K ponúka 43-palcovú obrazovku s FullHD rozlíšením (1920 x 1080 pixelov) takmer bez akýchkoľvek rámikov vďaka použitiu novej generácie lepidiel, ktorými je obrazovka pevne pripojená k ostatným komponentom.

Novinka je vybavená 64-bitovým dvojjadrovým procesorom s taktom 1,5 GHz, 1 GB RAM pamäťou a s 8 GB interným úložiskom. O kvalitný zvuk sa stará systém DTS. Nový model Mi TV podporuje bezdrôtové premietanie a má zabudovanú umelú inteligenciu – systém PatchWall, ktorý samozrejme funguje len v Číne a v prípade dostupnosti na európskom trhu by mal televízor dostať operačný systém Android TV.

K tejto smart-televízii sa môžeš pripojiť pomocou WiFi, vďaka čomu pri premietaní nemusíš hľadať HDMI kábel. Oproti ostatným 43-palcovým modelom mu však chýba možnosť ovládania cez Bluetooth, no práve preto je nový model E43K skoro o 15 € lacnejší.

Modely E43X, E43A a E43C stoja 1199 juanov, čiže okolo 155 €. Globálna dostupnosť zatiaľ nebola potvrdená. Zaujímavosťou je, že čínska spoločnosť sa rozhodla prezentovať bezrámikovú obrazovku modelu s veľmi povedomou fotografiou. Ak si si Štrbské pleso s Tatrami v pozadí nevšimol na prvýkrát, odporúčame tam v lete zájsť na dovolenku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP