Spoločnosť Xiaomi má v portfóliu už nespočetne veľa výrobkov. Teraz sa k nim pridávajú ďalšie tri kúsky, ktoré potešia hlavne hráčov hier.

Len včera táto čínska spoločnosť predstavila nový smartfón Xiaomi Mi 6X a dnes k nemu pridala ďalšie tri produkty, ktoré však boli predstavené v tichosti. Jedná sa o mechanickú klávesnicu, herné slúchadlá a úplne nové mechanické hodinky.

Mechanická klávesnica Yuemi Mechanical Keyboard Pro

Táto mechanická klávesnica Yuemi Mechanical Keyboard Pro je podobná svojmu predchodcovi, no oproti nemu je zasadená do hliníkového šasi, ktoré je opieskované. Disponuje 87 tlačidlami typu TTC red. Je to akási kópia podobná prepínačom Cherry MX Red. Mechanická klávesnica má však tú nevýhodu, že je o čosi hlučnejšia. To však neplatí v tomto prípade, nakoľko klávesnica disponuje  štruktúrou, ktorá absorbuje väčšinu hluku pri písaní.

Podporované sú systémy ako Windows, tak aj macOS. Pripojiť ju je možné prostredníctvom USB Type-C portu. Nechýba ani 1 GHz procesor ARM, ktorý má na starosť riadenie čipu klávesnice. Podsvietené sú bohužiaľ len klávesy Caps Lock, Windows a Scroll Lock. Cena je stanovená na 599 juanov (77 €).

Herné slúchadlá Mi Gaming Headset

Ďalším produktom sú herné slúchadlá, ktoré sú vybavené 7.1 zvukom, ktorý vytvára pocit priestorového zvuku, čím sa zvyšuje pôžitok z hrania. Dodáva sa so 40 mm grafénovou kompozitnou membránou, ktorá má podľa výrobcu podávať bohatý zvuk s rýchlou odozvou. Nájsť tu  môžeš aj technológiu ENC, ktorá sa stará o redukciu okolitého hluku.

Slúchadlá majú na svojom boku LED ‚‚pásik’’, ktorý je možné farebne prispôsobiť podľa seba prostredníctvom priloženého softvéru. Dodávané sú ako s USB Type-C, tak aj s klasickým 3,5 mm jackom. Do predaja vstupujú s cenou 349 juanov (45 €).

Mechanické hodinky CIGA Design

Posledným predstaveným produktom sú nové mechanické hodinky, ktoré navrhla a vyrobila spoločnosť Ciga Design. V minulom roku boli tieto hodinky predstavené so štvorcovým dizajnom, ktorý stretol s pozitívnou odozvou. Tento rok sa výrobca rozhodol staviť na klasický okrúhly dizajn a výsledok rozhodne stojí za to. Vďaka špeciálnemu dizajnu máš možnosť vidieť to, ako mechanizmus hodiniek funguje.

Dodávané sú v dvoch farbách – strieborné a čierne, doplnené o oceľové náramky. Dostupné sú však aj kožené, ktoré je možné zakúpiť samostatne. Veľkosť ciferníka ja 42 mm a jeho hrúbka je 12 mm. Krytý je zafírovým sklom o hrúbke 1,3 mm. Predávať za začnú 31. mája, pričom  ich cenovka je stanovená na 899 juanov (117 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú