banner-redmi-note-4
Portfólio čínskeho velikána Xiaomi už dlhú dobu neobsahuje len nadupané smartfóny, ale aj špičkové príslušenstvo za rovnako prijateľné ceny. Obľúbenými sa stali najmä ich externé batérie aka powerbanky, a to po celom svete.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Písal sa 4. december 2013, kedy Xiaomi oficiálne predstavilo prvú powerbanku. Tá prišla s kapacitou 10 400 mAh a veľmi dostupnou cenou, čím si ihneď získala priazeň nielen fanúšikov čínskych gadgetov. Teraz, necelé dva roky po tom, má Xiaomi na svojom konte už niekoľko skvelých powerbaniek, ktoré dodávajú energiu už 55 miliónom užívateľom po celom svete. V prepočte to znamená, že každú sekundu sa predá až 6 Xiaomi Mi Powerbaniek.

Xiaomi Mi Power Bank 10 000 mAh môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-power-bank-2-7

Okrem celkového počtu predaných powerbaniek sme sa dozvedeli aj ďalšiu potešujúcu informáciu. Xiaomi pod značkou inteligentných zariadení do domácnosti, MIJIA, už o 3 dni, teda 18. októbra, predstaví novú generáciu svojej populárnej externej batérie. Xiaomi Mi Power Bank 2 má byť nástupcom úspešnej Xiaomi Mi Power Bank Pro, ktorá okrem 10 000 mAh kapacity priniesla rýchle nabíjanie a tiež USB Type-C konektor. Na sociálnej sieti Weibo sa dokonca objavili oficiálne špecifikácie a fotografie novinky, ktoré zverejnil priamo CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun.

xiaomi-mi-power-bank-2-6

Xiaomi Mi Power Bank 2 bude obsahovať články s celkovou kapacitou 10 000 mAh, ktoré budú umiestnené v kompaktnej hliníkovej konštrukcii. K dispozícii bude klasický USB konektor typu A pre nabíjanie vášho smartfónu alebo tabletu, zatiaľ čo nabíjanie samotnej powerbanky bude prebiehať cez reverzibilný USB Type-C konektor. Powerbanka bude podporovať rýchle nabíjanie v oboch smeroch. Podľa meraní výrobcu novou powerbankou nabijete Xiaomi Mi5 až 2,4-krát, iPhone 6 až 3,4-krát či iPad Mini 1,4-krát. Prichádzajúca powerbanka tak bude len minimálnou aktualizáciou súčasnej Mi Power Bank Pro, no prekvapiť by nás mohla ešte nižšou cenou.

xiaomi-mi-power-bank-2-4

O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]