Ak patríš medzi náročnejších používateľov smartfónov, potom ťa pravdepodobne hnevá výdrž batérie. Pri dnešných smartfónoch sa kladie dôraz na dizajn a tenké telá, čo má na svedomí nízke kapacity batérií. Výborným riešením slabej výdrže je aj kúpa power banky. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výrobe power baniek alebo externých batérií sa venuje mnoho výrobcov, no iba niektorí si dávajú na ich kvalite skutočne záležať. Výrobcom kvalitných power baniek je rozhodne Xiaomi, ktoré v ponuke už niekoľko kúskov s rôznymi kapacitami. Zlatou strednou cestou je však power banka s kapacitou 10 000 mAh, ktorá nestojí veľa a dokáže tvoj smartfón nabiť niekoľkokrát.

power banka

Kúpiť 10 000 mAh Xiaomi power banku za 13 €
Kupón mipb1 

Xiaomi nie je ľahostajný ani dizajn svojich produktov a svoje power banky preto vyrába z hliníka a snaží sa ich vyrobiť čo najmenšie. Konštrukcia zariadenia je riešená veľmi jednoducho. Hliníkové telo prerušuje len plastový bok s tlačidlom, microUSB portom pre nabíjanie power banky, klasickým USB portom pre nabíjanie iných zariadení a informačnými LED diódami. Pre dosiahnutie výbornej kvality v nich nepoužíva žiadne „šmejdy“ a vo vnútri tejto power banky sa nachádzajú články od výrobcov Panasonic a LG.

Ďalšou výhodou je jej kapacita a tým pádom aj počet nabití. Pokiaľ vlastníš smartfón ako napríklad Xiaomi Mi5 s 3000 mAh batériou, power banka ti ho nabije 2.1-krát. Pokiaľ vlastníš smartfón s ešte menšou batériou, ako napríklad 1810 mAh iPhone 6, power banka ti ho plne nabije až 3.5-krát. Zariadenie je chránené pred mnohými nepríjemnosťami, ako napríklad zvýšenými teplotami, skratmi, prepätiu a nadprúdom.

Poslednou dobrou správou je nízka cena. Túto kvalitnú 10 000 mAh power banku od Xiaomi teraz kúpiš v eshope Banggood za skvelých 13 €. Pre dosiahnutie tejto ceny však nezabudni pri objednávke použiť kupón mipb1. Power banka je dostupná v troch farebných prevedeniach, a to v striebornom, zlatom a červenom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.