banner-mi5
Xiaomi už dlho nie je len výrobcom smartfónov a tabletov a svoje portfólio čoraz viac rozširuje aj o nové, modernejšie príslušenstvo. Do tejto skupiny patria aj veľmi populárne externé batérie od Xiaomi, ktoré sa vyznačujú nízkymi cenami a perfektnou funkčnosťou.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť Xiaomi dnes prekvapila úplne novou power bankou s kapacitou 10 000 mAh, ktorá nahrádza už zastaralého predchodcu. Nová Xiaomi Power Bank Pro 10 000 mAh si zachováva nízku cenu, prináša krajší dizajn a nové technológie pre nabíjanie zariadení. Po konštrukčnej stránke prináša novinky opäť hliníkové vyhotovenie. Tentokrát je samotný povrch ladený do elegantnej čiernej farby a v spojení s hrúbkou len 12,58 mm nová Xiaomi Power Bank vyzerá naozaj luxusne. Celkové rozmery činia 128,5 x 75 x 12,58 mm a váha novinky sa zastavila na 223 gramoch.

Xiaomi Power Bank 10 000 mAh môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-power-bank-pro-10k-2
Pod kovovým obalom sa skrývajú lithium-polymérové články s celkovou kapacitou 10 000 mAh, ktoré pre Xiaomi dodávajú spoločnosti ATL a Lishen. Nová Xiaomi Power Bank po novom prináša reverzibliný USB Type-C konektor, ktorý podporuje vstupné a výstupné rýchle nabíjanie s výkonom 18W. Rovnaký výkon poskytne aj klasický USB konektor. Napríklad, Xiaomi Mi Note Pro vďaka funkcii rýchleho nabíjania nabijete novou power bankou za 1 hodinu a 50 minút. Samotná power banka sa pritom dokáže nabiť za 3,5 hodiny, čo je o 40% rýchlejšie ako predchodca. K rýchlemu nabitiu power banku však budete potrebovať k tomu prispôsobený adaptér. Ten v balení opäť nenájdeme. Power banka podporuje nabíjanie výstupmi 5.0V / 2.0A, 9.0V / 2.0A a 12V / 1.5A. Batérie vo vnútri novej power banky dokážu Xiaomi Mi Note nabiť 2,5-krát, iPhone 6 až 4-krát a iPad Mini 1,5-krát.

xiaomi-power-bank-pro-10k-3
Súčasťou novej Xiaomi Power Banky sú aj rôzne technológie pre ochranu nabíjaných zariadení či samotnej power banky. Dostupná je tepelná ochrana, ochrana proti skratu, ochrana proti prepätiu pri vstupnom aj výstupnom nabíjaní, ochrana proti prebitiu a podvybitiu batérie power banky a veľa ďalších. Xiaomi sa taktiež podarilo zvýšiť efektivitu novej power banky, ktorá je po novom až 93%. Nová Xiaomi Power Bank tak ponúkne reálnych 7000 mAh.

xiaomi-power-bank-pro-10k-4
Čerešničkou na torte je, ako inak, cena Xiaomi Power Bank Pro 10 000 mAh, ako ju nazýva sám výrobca. Tá sa na oficiálnom čínskom trhu zastavila na perfektných 21 €. Do ponuky ju už zaradil aj e-shop iBuygou.com, vďaka ktorému si môžete novú power banku objednať aj na Slovensko. Cena je však vyššia, konkrétne necelých 37 €.

xiaomi-power-bank-pro-10k-5

Zdroj: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP