banner-mi5s-plus
Xiaomi sa angažuje vo výrobe zariadení a gadgetov rôznych druhov. Najnovšie sa spoločnosť rozhodla predstaviť nové slúchadlá Piston Pro, ktoré tak pribudnú k jeho starším súrodencom tejto línie. Jedná o in-ear slúchadlá do uší, ktoré prichádzajú s krásnym dizajnom a ešte lepšou cenovkou, čo je však u Xiaomi takmer samozrejmosťou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Xiaomi sa venuje výrobe slúchadiel k svojim zariadeniam už nejaký ten čas. So získanými skúsenosťami tak teraz predstavuje ďalšie slúchadlá z obľúbenej modelovej rady Piston. Tie so sebou prinášajú krásny dizajn s exolovaným povrchom, ktorý dodáva slúchadlám vyššiu odolnosť a nádych luxuu. Na výrobu zvukovej komory slúchadiel bol použitý špeciálny diamantový nôž v CNC stroji, ktorý slúchadlá hneď upravil aj gravírovaním v CD štýle. Hlavná časť slúchadiel je vyrobená z hliníku. Spoločnosť si dáva záležať na každom detaile aj pri slúchadlách, čo je vidieť hneď pri prvom pohľade. Aby sa slúchadla v ušiach príliš neuvoľnili a nevypadli, sú zahnuté na 45° a tak sadnú to uší presne, bez vypadnutia.

xiaomi-piston-pro

Spoločnosť v nových Xiaomi Piston Pro využíva technológiu dvoch cievok a pohybujúceho sa piestika. Tým sa dosiahne čistý, prirodzený a verne podaný zvuk. Výrobca ponúka na svojej oficiálnej stránke aj audio nahrávku, vďaka ktorej môžete počuť ako znejú nové Piston Pro slúchadlá, čo je naozaj skvelý nápad výrobcu ako prilákať potenciálnych zákazníkov. Na ovládanie novinky bude slúžiť ovládač s troma tlačidlami. S nimi budete môcť ovládať prehrávanie hudby, preskočiť skladby či pozastaviť prehrávanie, čo je dnes už štandardom pri mnohých slúchadlách. Xiaomi sa rozhodlo staviť na klasický okrúhly kábel z TPE materiálu s matnou povrchovou úpravou.

xiaomi-piston-pro-3

K samotným slúchadlám však v balení dostanete aj prídavok silikónových špuntov v rôznych veľkostiach, aby slúchadlá „sadli“ naozaj každému. Na túto novinku spoločnosť Xiaomi vyvesila cenovku necelých 20 €, čo je naozaj dobrá ponuka za kvalitne spracované slúchadlá, s krásnym dizajnom a vernou reprodukciou zvuku. Piston Pro prídu na trh už onedlho, konkrétne 11.novembra. Pre tých, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si tieto slúchadlá k svojmu Xiaomi smartfónu, máme ešte jednu správu. Po ich pripojení k zariadeniu si môžete v nastaveniach zvoliť typ slúchadiel a upraviť si celkové nastavenia pre ešte lepší zvukový zážitok. Inak sú slúchadlá kompatibilné so všetkými smartfónmi. Znova sa tak potvrdila skvelá povesť spoločnosti a jej zmyslu pre detail, kvalitu a aj cenu.

xiaomi-piston-pro-2

xiaomi-piston-pro-6

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
20%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Peter

  Matná úprava káblu? To je ten špeciálny čo sa všade zachytáva a nedá sa rozmotať? Mám staré sonyčka s hladkým káblom ktorý sa takmer nikdy nezamota, a ak áno hravo ho hravo rozuzlím. Radšej by mohli BT slúchadlá prepracovať. Mohli by byť menšie a bez nausnikov.. nechápem prečo nevyzerajú nejako podobne ako pistonky.

 • Duri

  nechapem ako sa da vychvalit jedny sluchadla. Ano Xiaomi si dava naozaj zalezat, ale co ineho sa da vymysliet ine na takych malych sluchadlach? su to proste spunty do usi. Ak by tie spunty boli s nejakeho materialu ktore budu kopyrovat vase ucho – nejaky pametovy efekt tak ano nepoviem nic. Inac je to len spunt. Nic sa tu napr nepise o aku kvalitu zvuku ide, co je pre posluchacov podstatnejsie ako disajn.

  • dalid

   V článku máš odkaz na stránku výrobcu, tam je uvedená aj špecifikácia…
   Ale ani frekvenčný rozsah a impedancia ti nič nepovie o kvalite reprodukcie. Sluchátka proste musíš skúšať. Ak rozdiel medzi rôznymi typmi a výrobcami nepočuješ, si ten „šťastný“ človek, ktorému stačia „špunty“ do 15-20€.. :) V opačnom prípade ideš do špuntov na cene okolo 100€, prípadne viac ..

  • Misso

   No nie sú špunty ako špunty, tieto majú napríklad 2 meniče výškový a basový(máš aj špičkové 3pásmové špunty…). Predpokladám že to je vylepšená verzia tých čo mám ja Xiaomi Hybrid. O čo to vylepšili sa ale v podstate nikde nedočítaš. Vraj majú lepší rozsah 20-40 000Hz ale ak sa o to trochu zaujímaš vieš že tento parameter ti nič nepovie. Môžem ale spokojne povedať že moje stoja okolo 14€ a za tie prachy hrajú mimoriadne vydarene. Tieto na tom budú len lepšie ale treba si počkať na nižšiu cenu, momentálne sú v predpredaji za nejakých 28€ čo nedáva zmysel.

 • lobusko

  ako mohol niekto zakliknúť „mám to“ ?
  Asi článok čítal beta tester z Číny :)

 • Petrčan

  Už ich má niektorý shop v ponuke? Buď som slepý alebo neviem hladat ale lebo ani jedny čo majú v ponuke sa týmto tu nepodobajú…