Na jednej strane sklamanie, no na druhej radosť. Hoci fanúšikovia čakali na odhalenie nového laptopu Xiaomi Mi Notebook Pro 2, dostali aspoň náplasť v podobe vylepšenej predchádzajúcej verzie Mi Notebook Pro.

Xiaomi je známe svojimi skvelými smartfónmi a výborným pomerom cena/výkon. To isté platí aj v prípade laptopov, kde sa fanúšikovia značky tešili na úplne novú verziu laptopu Xiaomi Mi Notebook Pro 2. Ako však uvádza portál Gizchina, čínsky gigant tentoraz prišiel „len“ s vylepšenou predchádzajúcou verziou Mi Notebook Pro.

Pod kapotu sa dostane poriadna nálož výkonu

V úlohe prvého a najdôležitejšieho vylepšenia sa predstaví nový procesor Intel Core i7 10. generácie s označením i7-10510U. Tento výkonný čip je vyrobený 14 nm výrobným procesom a ponúkne 4 jadrá, 8 vlákien a takt až do 4,9 GHz. Oproti 8. generácii tak podľa výrobcu dokáže tento procesor priniesť 7 – 10 % nárast výkonu.

Ďalší nárast výkonu prinesie dvojkanálový 16 GB RAM pamäťový modul DDR4 2666, ktorý nahradí predchádzajúci modul DDR4 2400. Odvádzanie tepla bude vylepšené vďaka dvom heat-pipe trubiciam a polepší si aj zobrazovací panel, ktorého farebná škála z pôvodných 72 % NTSC stúpne na 100 % sRGB pri rovnakom jase na úrovni 300 nitov. Zároveň displej dostane ochranu v podobe odolného skla Gorilla Glass 3.

Vylepšenia si vypýtajú mierne vyššiu cenu

Okrem hardvéru prinesie nový laptop Xiaomi Mi Notebook Pro Enhanced Version aj vylepšenia softvéru. Konkrétne by malo ísť o nástroje, akými sú grafické správy a Mi Mutual Transfer či cloudové služby od Xiaomi. Samotná cena bola pre model s procesorom Intel Core i7, 16 GB RAM modulom a 1 TB SSD diskom stanovená na 6 999 yuanov, čo je v prepočte približne 888 €. Do predaja príde už 1. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú