banner-mi-notebook-air-13Nadstavba MIUI je pravdepodobne najpopulárnejšou na svete a Xiaomi sa neraz chváli, že ich smartfóny disponujú doslova žijúcim softvérom, ktorý sa od používateľa učí a prispôsobuje sa mu. 

Aspoň z časti musíme s týmto tvrdením súhlasiť a smartfóny čínskeho giganta majú naozaj niečo do seba, a to najmä vďaka MIUI. 8. generácia bola vcelku radikálna po stránke dizajnových zmien a isté percento fanúšikov sa stále nevie so zmenami stotožniť. Našťastie, drvivá väčšina používateľov prijala zmeny veľmi pozitívne a nadstavba nestratila zo svojej rýchlosti ani jeden jediný kúsok. Naopak, MIUI 8 ešte viac zapracovalo na stabilite a odladenosti, čo vyústilo do fantastických výsledkov pri používaní.

miui-9-2

Teraz však začala internetom kolovať fotografia, kde istá skupina zamestnancov stojí pred veľkým plagátom s deviatkou v strede a podpismi všetkých zainteresovaných vývojárov. Plagát teda dáva tušiť, že práce na MIUI 9 započali a o niekoľko mesiacov sa tak dočkáme v poradí 9. generácie nadstavby. Zatiaľ nepoznáme ani približný dátum oficiálneho predstavenia, no veríme, že nasledujúce týždne nám aspoň trochu priblížia možné inovácie. A aké novinky by ste privítali vy v novej verzii MIUI?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP