banner-mi-notebook-air-13Nadstavba MIUI je pravdepodobne najpopulárnejšou na svete a Xiaomi sa neraz chváli, že ich smartfóny disponujú doslova žijúcim softvérom, ktorý sa od používateľa učí a prispôsobuje sa mu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aspoň z časti musíme s týmto tvrdením súhlasiť a smartfóny čínskeho giganta majú naozaj niečo do seba, a to najmä vďaka MIUI. 8. generácia bola vcelku radikálna po stránke dizajnových zmien a isté percento fanúšikov sa stále nevie so zmenami stotožniť. Našťastie, drvivá väčšina používateľov prijala zmeny veľmi pozitívne a nadstavba nestratila zo svojej rýchlosti ani jeden jediný kúsok. Naopak, MIUI 8 ešte viac zapracovalo na stabilite a odladenosti, čo vyústilo do fantastických výsledkov pri používaní.

miui-9-2

Teraz však začala internetom kolovať fotografia, kde istá skupina zamestnancov stojí pred veľkým plagátom s deviatkou v strede a podpismi všetkých zainteresovaných vývojárov. Plagát teda dáva tušiť, že práce na MIUI 9 započali a o niekoľko mesiacov sa tak dočkáme v poradí 9. generácie nadstavby. Zatiaľ nepoznáme ani približný dátum oficiálneho predstavenia, no veríme, že nasledujúce týždne nám aspoň trochu priblížia možné inovácie. A aké novinky by ste privítali vy v novej verzii MIUI?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
56%
Páči sa mi to
31%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
6%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
 • Štefan Čelko

  Hlavne opraviť kalendár.

  • Lordken

   naco? staci ze premaluju farbicky a zmenia default temu na nieco viac prihriate a mozu to rovno vydat ako dalisu verziu…

   • Štefan Čelko

    Mne na redmi 3s padá.

 • peterpan

  MIUI 8 je uz dokonala, som zvedavy ake zmenu k lepsiemu mozu este prist na 9ke..

 • stef hv

  MIUI 9 a android 5.1 ako byva zvykom.Dakujem neprosim.Redmi 3

 • stef hv

  Este dodam ze keby radsej popracovali na otvoreni LTE tak by bolo lepsie

  • marek7610

   To by bolo najlepsie