Xiaomi minulý rok dokázalo, že inovovať vedia aj čínske spoločnosti a môžu ovplyvniť vývoj ostatných smartfónov. Všimol si si, že odkedy bolo predstavené Xiaomi Mi Mix, veľa výrobcov sa začalo uberať podobným smerom?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Lei Jun nedávno povedal, že bezrámikové displeje sú jeho smerom na budúcich 10 rokov a že tento rok začne súboj spoločností vo výrobe smartfónov s bezrámikovými displejmi. Podľa renderov budúcich vlajkových lodí Samsungu, Apple či LG sa jeho proroctvo perfektne napĺňa. Zoberme si napríklad render Samsungu Galaxy S8 od @evleaks. Akékoľvek fyzické tlačidlá sú z prednej strany odstránené a snímač odtlačkov sa presunul na zadnú stranu. Vďaka tomu je pre displej voľná väčšia plocha a výrobca si môže dovoliť stenšovanie rámikov.

Xiaomi Mi MIX 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung galaxy s8zdroj fotografie: MyDrivers

Rovnaký krok spraví aj LG pri novej vlajkovej lodi G6. Ako môžeš vidieť, rámiky sú, podobne ako pri Galaxy S8, podstatne užšie. Výrobca nazýva túto technológiu „Full Vision“ a udáva perfektný 90-percentný pomer displeja k prednej ploche. Skener odtlačkov na zadnej strane aj duálny fotoaparát ostali zachované, no vďaka absencii vymeniteľnej batérie ponúkne aj certifikáciu vodeodolnosti IP68.

lg g6
zdroj fotografie: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi MIX: Dámy a páni, privítajte budúcnosť smartfónov

I keď Apple inovuje oproti Android výrobcom o čosi pomalšie, tento trend sa predsa len môže prejaviť už pri budúcom iPhone. Špeciálny iPhone 8 s OLED displejom by mal mať podľa fotografie nižšie tiež tenké rámiky, no spodná strana bude v tomto prípade zachovaná pre špeciálny dotykový panel. Uhlopriečka má dosahovať 5.8 palcov a rozlíšenie až 2800 × 1242 pixelov.

iphone 8
zdroj fotografie: iDropNews

Bezrámikový Xiaomi Mi Mix evidentne spôsobil evolúciu v smartfónoch a tento rok sa budeme s podobnými skvostami stretávať čoraz častejšie. Lei Jun už potvrdil prípravu druhej generáciu úžasného Mi Mixu, ktorá podľa neho prinesie ešte lepší vizuálny efekt a displej bude vypĺňať viac ako 93% prednej plochy. Na vlajkovú loď ktorého výrobcu sa najviac tešíš ty?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
62%
Páči sa mi to
23%
Chcem to
0%
Mám to
15%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.