Xiaomi minulý rok dokázalo, že inovovať vedia aj čínske spoločnosti a môžu ovplyvniť vývoj ostatných smartfónov. Všimol si si, že odkedy bolo predstavené Xiaomi Mi Mix, veľa výrobcov sa začalo uberať podobným smerom?

Lei Jun nedávno povedal, že bezrámikové displeje sú jeho smerom na budúcich 10 rokov a že tento rok začne súboj spoločností vo výrobe smartfónov s bezrámikovými displejmi. Podľa renderov budúcich vlajkových lodí Samsungu, Apple či LG sa jeho proroctvo perfektne napĺňa. Zoberme si napríklad render Samsungu Galaxy S8 od @evleaks. Akékoľvek fyzické tlačidlá sú z prednej strany odstránené a snímač odtlačkov sa presunul na zadnú stranu. Vďaka tomu je pre displej voľná väčšia plocha a výrobca si môže dovoliť stenšovanie rámikov.

Xiaomi Mi MIX 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung galaxy s8zdroj fotografie: MyDrivers

Rovnaký krok spraví aj LG pri novej vlajkovej lodi G6. Ako môžeš vidieť, rámiky sú, podobne ako pri Galaxy S8, podstatne užšie. Výrobca nazýva túto technológiu „Full Vision“ a udáva perfektný 90-percentný pomer displeja k prednej ploche. Skener odtlačkov na zadnej strane aj duálny fotoaparát ostali zachované, no vďaka absencii vymeniteľnej batérie ponúkne aj certifikáciu vodeodolnosti IP68.

lg g6
zdroj fotografie: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi MIX: Dámy a páni, privítajte budúcnosť smartfónov

I keď Apple inovuje oproti Android výrobcom o čosi pomalšie, tento trend sa predsa len môže prejaviť už pri budúcom iPhone. Špeciálny iPhone 8 s OLED displejom by mal mať podľa fotografie nižšie tiež tenké rámiky, no spodná strana bude v tomto prípade zachovaná pre špeciálny dotykový panel. Uhlopriečka má dosahovať 5.8 palcov a rozlíšenie až 2800 × 1242 pixelov.

iphone 8
zdroj fotografie: iDropNews

Bezrámikový Xiaomi Mi Mix evidentne spôsobil evolúciu v smartfónoch a tento rok sa budeme s podobnými skvostami stretávať čoraz častejšie. Lei Jun už potvrdil prípravu druhej generáciu úžasného Mi Mixu, ktorá podľa neho prinesie ešte lepší vizuálny efekt a displej bude vypĺňať viac ako 93% prednej plochy. Na vlajkovú loď ktorého výrobcu sa najviac tešíš ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom