banner-mi-note-2Problém znečistenia ovzdušia sa stáva čoraz väčším problémom, najmä vo veľkomestách. Ako vieme, spoločnosť Xiaomi sa svojimi výrobkami angažuje v mnohých odvetviach. Novým ochranným rúškom tak reaguje a upozorňuje na ovzdušie, ktoré je znečistené predovšetkým dopravou a inými faktormi. 

V oblasti ovzdušia nie je spoločnosť žiadnym nováčikom. Prednedávnom sme vám priniesli informácie o tretej čističke vzduchu od Xiaomi. Pomáhajú čistiť a zvyšovať kvalitu vzduchu v bežných domácnostiach. Na vonkajšiu ochranu teraz prichádza na trh špeciálne ochranné rúško, ktoré sa bude vyrábať pod záštitou dcérskej spoločnosti MIJIA.

airwear-mask-5

Rúško je špeciálne navrhnuté pre obyvateľov Číny, kde je alarmujúci stupeň znečistenie. Práve kvôli ideálnemu návrhu masky museli výskumníci zozbierať obrovské množstvo údajov o fyzických vlastnostiach hláv tisícok ľudí, aby im produkt perfektne „sadol“. Nový produkt je vyrobený zo špeciálneho materiálu s koženou textúrou a 3D dizajnom s pevným úchytom k brade a bočným čeľustiam.

airwear-mask-2

Filter masky dokáže zadržať až 98 % všetkých nečistôt a ochráni tak používateľa aj od častíc menších ako 0,3 mikrometra, čo zahŕňa baktérie, a peľové, a výfukové častice. Maska bude dostupná v svetlo šedej, červenej a čiernej farbe za 9 € od 15. decembra. Táto skvelá zdravotnícka pomôcka bude najviac využiteľná najmä v Indii, kde sa nachádzajú až 4 z 10-tich najznečistenejších miest na svete.

xiaomi-airwear-mask-foto

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP