banner-mi-notebook-air-13
O úplne prvom notebooku od čínskeho Xiaomi si už určite počul. Čínsky Apple svoj prvý notebook predstavil v júli minulého roka a ako každý produkt tohto technologického giganta, aj Xiaomi Mi Notebook Air žal obrovskú popularitu.

Xiaomi teda nenecháva nič na náhodu a masívny úspech nového prenosného počítača si rado vychutná aj tento rok. Najnovšie správy od Vice Presidenta analytickej spoločnosti IDC hovoria o prekonaní 110 000 predaných kusov aktuálneho Xiaomi Mi Notebook Air, ktorý tak celkovo tvorí 2 % trhu s notebookmi. Jednoznačným predajným jadrom Xiaomi notebooku je jeho pomer ceny a výkonu, ktorý dopĺňa aj kvalitné konštrukčné spracovanie a „americký“ dizajn.

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-notebook-air-recenzia-1

Zobraziť cenu a špecifikácie Xiaomi Mi Notebook Air 13

Analytik Wang Jiping vo svojej správe taktiež spomenul prvé informácie o druhej generácii Xiaomi notebooku. Mi Notebook Air 2 podľa jeho slov vstúpi do masovej produkcie už v apríli tohto roka a jeho predstavenia by sme sa tak opäť mohli dočkať v júli. Nástupca aktuálneho ultrabooku od Xiaomi má prísť taktiež v celokovovom vyhotovení, no jeho konštrukcia bude tenšia a ľahšia. Xiaomi podľa neho tentokrát staví na zliatinu lítia a horčíka, ktoré sú až o štvrtinu ľahšie ako hliník použitý v prvej generácii notebooku. Presné hardvérové špecifikácie sú nateraz neznáme, no Mi Notebook Air 2 bude predávaný v rovnako perfektnom pomere ceny a výkonu. Opäť sa tak dočkáme Xiaomi zariadenia so skvelým výkonom aj cenou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP