banner-redmi-note-4


Xiaomi, známe aj prezývkou čínsky Apple, má vo svojom portfóliu niekoľko zaujímavých smartfónov s ešte zaujímavejšími cenami. Ako správny výrobca, aj Xiaomi načúva svojim zákazníkom a plní čo sa dá. Alebo aj nie?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Od počiatku éry smartfónov pomaly s výkonom narastá aj veľkosť displejov. Kým kedysi boli uhlopriečky 3,5″ alebo 4″ štandardom, dnes je problém zohnať smartfón s displejom pod 5″. Ak taký aj nájdete, určite to nebude žiadna vlajková loď výrobcu. Výnimku tvorí iPhone SE s uhlopriečkou 4″. Voľba veľkého displeja však nie je žiadny marketing. Väčšine ľudí vyhovuje práve väčší displej, najmä ak sa bavíme o domácich zákazníkoch spoločnosti – Číňanoch. Hlavnou výhodou veľkých displejov je zobrazenie väčšieho množstva obsahu a teda aj vyššia efektívnosť pri práci. Problémy však môžu nastať, ak potrebujete svoju ,,lopatu“ použiť s jednou rukou. Výsledkom môže byť škaredý pád na zem, ktorý vás vyjde poriadne draho. Práve preto sa stále nájdu ľudia, ktorí radšej preferujú menšie displeje smartfónov.

Xiaomi Redmi Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-small-screen-poll-weibo

Spoločnosť Xiaomi sa rozhodla spraviť si malý prieskum na túto tému. Vytvorili anketu, v ktorej svojich fanúšikov nechali hlasovať, či preferujú malý alebo veľký displej. Výsledok dopadol tesne. 47% hlasujúcich nemá záujem o smartfón s uhlopriečkou 4″. Zvyšným 53% príde veľkosť 4″ pohodlnejšia. CEO Xiaomi, Lei Jun, však neskôr na svojom oficiálnom Weibo profile zverejnil, že spoločnosť nemá v pláne predstaviť smarfón s displejom menším ako 5″. Vyzerá to teda tak, že výrobca anketu neberie do úvahy. Kompaktného smartfónu sa tak aspoň v dohľadnej dobe nedočkáme. Aký je váš názor, mali by ste záujem o smartfón so 4″ displejom alebo vám viacej vyhovuje väčšia uhlopriečka?

xiaomi-ceo-small-phone-post

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
56%
Neznášam to
11%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.