Xiaomi vrámci spolupráce s partnerskými spoločnosťami predstavilo ďalší skvelý gadget. Ide o kameru do auta, ktorá zaujme výbavou a hlavne cenou. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na novom produkte sa tentokrát Xiaomi podieľalo so spoločnosťou 70 Minutes (alebo tiež 70 Steps). Výsledkom ich spolupráce je Xiaomi 70 Minutes Smart Car Camera, ktorá prichádza so snímačom Sony IMX323 s veľkosťou 1/2.9″, clonou f/2.2 a 130-stupňovým uhlom záberu. Vďaka tomu dokáže kamera zosnímať až 3 jazdné pruhy. Video je natáčané v 1080p kvalite pri 30 snímkach za sekundu. Samotný fotoaparát má sférickú šošovku vyrobenú zo skla so siedmimi vrstvami, vďaka čomu zvyšuje priepustnosť svetla, znižuje odraz a zároveň chráni pred deformáciou vplyvom vysokých teplôt.

Prepracovaný dizajn, ktorý neruší

Obrazový procesor Mstar MSC 8328P spracováva video komprimačným štandardom H.264. Nahrané video sa ukladá microSD kartu s maximálnou kapacitou 64 GB a minimálnou triedou 10. Xiaomi kamera do auta prichádza s netypickým kužeľovitým tvarom. Na prednej strane nájdeš samotný snímač, zatiaľ čo na boku prístroja sa nachádza podsvietené tlačidlo, ktorým zapneš nahrávanie. To svieti tromi rôznymi farbami, modrou, zelenou a červenou. Modrá farba indikuje, že zariadenie je zapnuté, zelená, keď zariadenie nahráva a červená abnormálne nahrávanie.

Podpora hlasového ovládania

Xiaomi kamera do auta

Kamera podporuje aj zadávanie hlasových povelov. Test prebiehal na rôznych osobách a kamera bez problémov reagovala na rôzne akcenty. V balení nájdeš aj konzolu, ktorú si vieš prispôsobiť v rôznom uhle, podľa toho, ako ti najviac vyhovuje. Bohužiaľ, ovládanie hlasom aktuálne funguje len v čínskom jazyku.

Vôbec najlacnejšia kamera do auta od Xiaomi

Xiaomi 70 Minutes Car Camera je napájaná klasicky, zo zapaľovača pri napätí 12V. V prípade núdze je však k dispozícii aj 240 mAh batéria, ktorá poskytuje dostatok energie na núdzové nahrávanie. Samozrejmosťou je možnosť prepojenia kamery so smartfónom prostredníctvom Wi-Fi, vďaka čomu môžeš cez aplikáciu sledovať aktuálny záznam, prechádzať staršími alebo sťahovať záznamy do lokálneho úložiska. Oficiálna čínska cena kamery bola stanovená na 189 juanov, čo je približne 24 €. Ide tak o vôbec najlacnejšiu kameru do auta v ponuke čínskeho technologického giganta.

Ukážka nočnej fotografie vytvorenej novou kamerou:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
67%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
11%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak