Xiaomi vrámci spolupráce s partnerskými spoločnosťami predstavilo ďalší skvelý gadget. Ide o kameru do auta, ktorá zaujme výbavou a hlavne cenou. 

Na novom produkte sa tentokrát Xiaomi podieľalo so spoločnosťou 70 Minutes (alebo tiež 70 Steps). Výsledkom ich spolupráce je Xiaomi 70 Minutes Smart Car Camera, ktorá prichádza so snímačom Sony IMX323 s veľkosťou 1/2.9″, clonou f/2.2 a 130-stupňovým uhlom záberu. Vďaka tomu dokáže kamera zosnímať až 3 jazdné pruhy. Video je natáčané v 1080p kvalite pri 30 snímkach za sekundu. Samotný fotoaparát má sférickú šošovku vyrobenú zo skla so siedmimi vrstvami, vďaka čomu zvyšuje priepustnosť svetla, znižuje odraz a zároveň chráni pred deformáciou vplyvom vysokých teplôt.

Prepracovaný dizajn, ktorý neruší

Obrazový procesor Mstar MSC 8328P spracováva video komprimačným štandardom H.264. Nahrané video sa ukladá microSD kartu s maximálnou kapacitou 64 GB a minimálnou triedou 10. Xiaomi kamera do auta prichádza s netypickým kužeľovitým tvarom. Na prednej strane nájdeš samotný snímač, zatiaľ čo na boku prístroja sa nachádza podsvietené tlačidlo, ktorým zapneš nahrávanie. To svieti tromi rôznymi farbami, modrou, zelenou a červenou. Modrá farba indikuje, že zariadenie je zapnuté, zelená, keď zariadenie nahráva a červená abnormálne nahrávanie.

Podpora hlasového ovládania

Kamera podporuje aj zadávanie hlasových povelov. Test prebiehal na rôznych osobách a kamera bez problémov reagovala na rôzne akcenty. V balení nájdeš aj konzolu, ktorú si vieš prispôsobiť v rôznom uhle, podľa toho, ako ti najviac vyhovuje. Bohužiaľ, ovládanie hlasom aktuálne funguje len v čínskom jazyku.

Vôbec najlacnejšia kamera do auta od Xiaomi

Xiaomi 70 Minutes Car Camera je napájaná klasicky, zo zapaľovača pri napätí 12V. V prípade núdze je však k dispozícii aj 240 mAh batéria, ktorá poskytuje dostatok energie na núdzové nahrávanie. Samozrejmosťou je možnosť prepojenia kamery so smartfónom prostredníctvom Wi-Fi, vďaka čomu môžeš cez aplikáciu sledovať aktuálny záznam, prechádzať staršími alebo sťahovať záznamy do lokálneho úložiska. Oficiálna čínska cena kamery bola stanovená na 189 juanov, čo je približne 24 €. Ide tak o vôbec najlacnejšiu kameru do auta v ponuke čínskeho technologického giganta.

Ukážka nočnej fotografie vytvorenej novou kamerou:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom