banner-mi-notebook-air-13
Z čínskeho Xiaomi sa za viac ako 6 rokov pôsobnosti na trhu stal technologický gigant so širokým portfóliom produktov. V ponuke nájdeme nielen príslušenstvo k smartfónom, ale po novom aj k počítačom. Krátko po uvedení mechanickej klávesnice Xiaomi predstavuje ďalší gadget k vášmu PC. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

S vydaním svojho prvého notebooku spoločnosť Xiaomi rozširuje produktové portfólio aj o príslušenstvo k tomuto zariadeniu. Xiaomi Mouse je prvá počítačová myš výrobcu, ktorá prichádza s jednoduchým dizajnom, ktorý tvoria plastové tlačidlá a ostatná kovová konštrukcia. Xiaomi Mouse svojím tvarom pripomína kľúčovú dierku.

xiaomi-mouse-2

Telo myši je vyrobené z pieskovaného eloxovaného hliníka, ktorý bol použitý aj na výrobu populárnych Apple MacBook notebookov. Materiál je ošetrený špeciálnou povrchovou úpravou, aby sa predošlo nechcenému poškriabaniu a opotrebeniu. Hmotnosť Xiaomi Mouse je vďaka ľahkému hliníku len 77,5 gramu.

xiaomi-mouse-3

Myška s vaším počítačom bude komunikovať prostredníctvom bezdrôtového Bluetooth 4.0 pripojenia alebo USB modulu s rádiovou frekvenciou 2,4 GHz, pričom sa dokáže pripojiť k dvom zariadeniam súčasne. Dosah bezdrôtového pripojenia je na úrovni jedného metra. Bluetooth modul spolu s vypínačom a optickým senzorom sú umiestnené na spodnej strane myši. O napájanie Xiaomi Mouse sa stará 3V batéria, no výrobca neuvádza jej výdrž na jedno nabitie. Xiaomi Mouse je kompatibilná s Windows 7, 8 a 10. Dostupná bude v domovskej Číne od 11. novembra za cenu 99 juanov, čo je v prepočte len 13 €.

xiaomi-mouse-4

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
72%
Chcem to
17%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]