Teraz čítate
Xiaomi MiTV 4A sú „najlepšie televízory na svete“, ktoré si môže dovoliť každý!


Ako každý správny technologický gigant, aj čínske Xiaomi má vo svojom portfóliu smart TV, ktoré vynikajú kvalitou a dobrou cenou rovnako, ako ich smartfóny. Čerstvo predstavené televízory Xiaomi MiTV 4A ťa však dostanú ešte viac.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi na oficiálnej konferencii v Pekingu predstavilo nový, cenovo dostupný rad nových televízorov Xiaomi MiTV 4A. Podľa Xiaomi ide o najlepšie televízory na svete, ktoré si môže dovoliť každý. Smart TV sú dostupné v štyroch veľkostných verziách, ktoré sa odlišujú ako rozlíšením panelov, tak aj cenou.

Xiaomi MiTV 4Azdroj fotografie: Xiaomi

Modely so 43 a 49-palcovou obrazovkou dostali FullHD panel, ktorý pre Xiaomi dodávajú až štyria výrobcovia – Samsung, LG, AUO a CSOT. 55-palcová a najväčšia, 65-palcová verzia prichádzajú so 4K panelmi taktiež od rôznych výrobcov. Všetky verzie podporujú technológiu HDR 10, vďaka čomu budú zobrazované farby živšie. K dispozícii je aj kvalitné Dolby Audio a dekódovanie zvuku DTS-HD. Všetky modely sú vybavené stereo dvomi stereo reproduktormi, pričom každý z nich ponúka hudobný výkon 6W.

Xiaomi MiTV 4Azdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Mi5 64 GB za 219 €!

V hardvérovej výbave všetkých modelov nájdeme aj štvorjadrový procesor Amlogic T962 s jadrami Cortex-A53 taktovanými na 1,5 GHz. Grafické úkony obstará čip Mali-450 MP5 a pre multitasking je k dispozícii 2 GB DDR4 RAM pamäť. Xiaomi svoje nové telky vybavilo aj 8 GB vnútornou pamäťou eMMC 5.1, no na trh prídu aj 32 GB varianty. Používateľské prostredie použité v nových Xiaomi MiTV 4A dostalo názov PatchWall a jeho súčasťou je aj hlasový asistent, samozrejme, len v Čínštine.


zdroj fotografie: Xiaomi

Medzi konektivitou nájdeme dual-band WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 BLE s možnosťou pripojenia viacerých bezdrôtových zariadení súčasne (myš, klávesnica, slúchadlá…), HDMI konektory, USB 2.0, optický zvukový konektor S/PDIF či Ethernet. A prichádzame k tomu najzaujímavejšiemu – k cenám. Tie boli na domácom, čínskom trhu nastavené naozaj nízko a opäť raz máme Číňanom čo závidieť, keďže MiTV 4A sa k nám s najväčšou pravdepodobnosťou nedostanú.

Xiaomi MiTV 4A 43″ – 2099 juanov (282 €)

Xiaomi MiTV 4A 49″ – 2599 juanov 8 GB verzia (349 €) / 2899 juanov 32 GB verzia (389 €)

Xiaomi MiTV 4A 55″ – 3199 juanov 8 GB verzia (429 €) / 3599 juanov 32 GB verzia (483 €)

Xiaomi MiTV 4A 65″ – 5699 juanov 8 GB verzia (765 €) / 6199 juanov 32 GB verzia (835 €)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
21%
Páči sa mi to
53%
Chcem to
21%
Mám to
1%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
4%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
 • Xwert Is

  Super cena. Keby takáto bola aj u nás tak to by bolo super. Škoda snáď sa Xiaomi už konečne rozhýbe a začne s globálnym predajom

  • darko kmet

   Gearbest predava aj xiaomi a ma sklad v madarsku

   • Xwert Is

    To som nevedel. Ale je na to nejaká špeci stránka ? Alebo je to automaticky ak to objednám z Gearbest tak oni to pošlú ž krajiny najbližšej ku mojej ?

    • darko kmet

     Pri kazdom produkte mas na vyber aj sklad kde maju ten produkt.

     • Xwert Is

      No ale túto TV som tam aj tak nenašiel