Čínska spoločnosť Xiaomi produkuje množstvo noviniek v neuveriteľne širokom spektre a do svojho portfólia najnovšie zaradila mini dron pod svojou vlastnou značkou MITU. Zariadenia tejto značky sa dajú zaradiť do kategórie hračiek.

Najnižšia cena doposiaľ

Ako to už býva pri zariadeniach Xiaomi zvykom, všetci záujemcovia sa môžu tešiť na dostupnú cenu. Xiaomi MITU MINI RC Drone si už zaistíš prostredníctvom predobjednávky cez náš FonTech Shop, kde ho kúpiš za 60 €.

Kúpiť dron Xiaomi MITU s WiFi za 60 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Pri výbere dopravy zvoľ možnosť EU Priority Line za približne 2,5 €, ktorá ti zaručí dopravu bez ďalších poplatkov. Predpredaj dronu Xiaomi MITU skončí 19. mája a následne sa môže cena zdvihnúť.

Malý, ale šikovný

Dron s oficiálnym názvom Xiaomi MITU MINI RC Drone sa bude usilovať zaujať menších a začínajúcich používateľov týchto lietajúcich zariadení. Konštrukcia zostavená z odolného plastu poskytuje dostatočnú pevnosť, pričom lopatky sú ešte vystužené o sklenené vlákna. Celý dron váži len 88 gramov a svojimi rozmermi umožňuje pohodlné prenášanie.

Novinka od Xiaomi umožňuje nahrávať HD video a tiež snímať fotografie v rozlíšení 1600 x 1200 pixelov. Dosah ovládania predstavuje 50 metrov a k dispozícii je aj niekoľko senzorov, ktoré pracujú na udržaní stabilného letu a priameho dosahu. Dron disponuje napríklad barometrom či ultrazvukovým snímačom, pričom maximálna letová výška je 25 metrov.

Výpočtový výkon a spracovanie dát má na starosti 4-jadrový procesor s frekvenciou jadier 1,2 GHz. 920 mAh batéria zabezpečí energiu na dobu letu 10 minút, pričom následné dobitie batérie potrvá 60 minút. Samozrejmosťou je možnosť prenášať obraz z kamery do smartfónu prostredníctvom WiFi a originálnej aplikácie. Nechýba ani funkcia 360° panoramatického videa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom