Spoločnosť Xiaomi ide ako namazaný stroj a rýchlosť, akou predstavujú nové produkty, je neskutočná. Aj keď je väčšina produktov pod záštitou dcérskych firiem, prakticky stále patria do portfólia značky Xiaomi.

Úplne najnovším produktom je Xiaomi MIJIA Projektor, ktorý ponúka skvelú alternatívu pre tých, pre ktorých je ich TOP model v podobe laserového projektoru pridrahý. Napriek výrazne nižšej cene sa na komponentoch a výbave nešetrilo a už tradične ide o jeden z najlepších produktov vo svojej kategórii.

‚‚Nesmrteľná’’ lampa a široké možnosti projekcie

Novinka prichádza s možnosťou premietania vo veľkosti od 40″ až po 120″. To všetko zo vzdialenosti len 3 metre. Dokonca nemusí byť nastavený priamo, nakoľko dokáže premietať obraz až v 45 stupňovom uhle. Hlavnou doménou je lampa OSRAM P1W/A, vďaka ktorej dosahuje projektor jas až 800 ANSI lúmenov. Jej životnosť je až 10 rokov, vďaka čomu sa odstránila starosť o najdrahšiu položku na celom projektore. Skvelý obraz je zabezpečený aj vďaka podpore HDR10, čím sú farby oveľa jasnejšie a živšie.

Štandardné rozlíšenie je FullHD, no projektor je kompatibilný s maximálnym rozlíšením až 4K. Súčasťou projektora sú aj 2″ 10W stereo reproduktory, podporujúce Dolby Audio a dts-HD. Taktiež podporuje automatické zaostrovanie, ktoré sa postará o dokonale ostrý obraz už za 3 sekundy po jeho zapnutí. Projektor má predinštalovaný systém PatchWall (Android 6.0), ktorý využívajú tiež televízory série Mi TV. Čínski používatelia tak budú mať možnosť ho ovládať len pomocou hlasu.

Hnacím motorom projektora je štvorjadrový T968 procesor s 1,8 GHz taktom, ktorému sekunduje 2 GB RAM. Nechýba ani 16 GB vnútorné úložisko. Xiaomi MIJIA Projektor bude dostupný už od 1. júna prostredníctvom rôznych čínskych predajcov. Oficiálna cena je stanovená na príjemných 3999 juanov, čo je v prepočte približne 540 €. Dostupnosť, ako aj cena pre Európanov je zatiaľ otázna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom