Xiaomi v posledných dňoch chŕli jeden nový produkt za druhým. Nie sú to len najnovšie smartfóny a prvý vlastný procesor, ale aj perfektné gadgety s cenami, ktoré u konkurencie uvidíme len ťažko.

Najnovším produktom z dielne Xiaomi je druhá generácie kamery do auta. Xiaomi ju uviedlo pod vlastnou značkou inteligentných produktov MIJIA, a jej oficiálny názov znie Xiaomi MIJIA Car Recorder. Novinka sa od pôvodného modelu odlišuje nielen výbavou, ale aj celkovým dizajnom. Masívny objektív kamery bol umiestnený do stredu prednej strany, kde vyniká vďaka zlatému lemovaniu.

Xiaomi vo viacerých produktoch používa kvalitné snímače od Sony a najnovšia kamera do auta nie je výnimkou. Konkrétne ide o snímač Sony IMX323 s veľkosťou 1/2.9″, ktorého uhol záberu je až 160°. Zrejme najlepšou jeho vlastnosťou je výborná clona f/1.8, vďaka ktorej dokáže kamera zaznamenať jasný záznam aj v zlých svetelných podmienkach. O spracovanie natočeného materiálu sa stará obrazový procesor Mstar MSC8328P. Kamera Xiaomi MIJIA Car Recorder nahráva video v maximálnom rozlíšení 1080p.

Ukážka nočného záberu:

Kamera je vybavená aj 3-palcovým TFT displejom, pomocou ktorého sa pohybuješ v nastaveniach. Ak by ti však displej nevyhovoval, pre ovládanie môžeš použiť aj smartfón spolu s na mieru navrhnutou aplikáciou. Kamera so smartfónom komunikuje bezdrôtovo prostredníctvom Wi-Fi 802.11 b/g/n. Vo výbave nájdeme aj slot pre microSD karty do 32 GB, 240 mAh batériu, vstavaný reproduktor i mikrofón. Napájanie kamery prebieha pri 5V/2.0A a jej hmotnosť je 90 gramov. V balení sa nachádza aj originálny držiak pre upevnenie kamery na čelné sklo auta.

Predobjednať Xiaomi MIJIA kameru do auta za 78 €
Zľavový kupón MIJADVR

Predaj Xiaomi MIJIA Car Recorder v domovskej Číne odštartuje 3. marca za oficiálnych 349 juanov (48 €). E-shop Gearbest novinku už zaradil do predpredaja a vďaka kupónu MIJADVR si novú kameru od Xiaomi môžeš predobjednať za prijateľných 78 €.

Iné zariadenia