Vodiči nákladných, ale aj osobných áut musia byť na cestách poriadne trpezliví. Vždy sa totižto nájde cestný pirát, ktorý pokojnú premávku dokáže premeniť na katastrofu. Pre takéto prípady je dobré mať v aute bezpečnostnú kameru s kvalitným záznamom videa. Spoločnosť Xiaomi jednu takú má.

V posledných rokoch sa čoraz viac rozširujú bezpečnostné kamery do áut, ktoré poslúžia ako neoceniteľný prvok na bezohľadných vodičov a nebezpečné cesty. Xiaomi spolu s dcérskou firmou MIJIA prináša nové zariadenie aj do toho segmentu. To si, samozrejme, drží skvelú cenu a nadupanú funkčnú výbavu. V tomto prípade si môžeš kúpiť ich najnovší počin, ktorý toho ale ponúka podstatne viac, ako by sa ti mohlo na prvý pohľad zdať.

Kúpiť Xiaomi MIJIA kameru do auta za 30 €

Základ tvorí moderný dizajn v elegantnej farebnej kombinácii, ktorá tak nebude zasahovať do dizajnovej koncepcie interiéru tvojho auta. Na prednej strane sa nachádza snímač Sony IMX323 so záznamom FullHD videa (60 fps, 160-stupňový uhol) a svetelnosťou f/1.8. Príkladne ostré zábery si teda užiješ aj počas zhoršených svetelných podmienok. Z druhej strany konštrukcie sa na teba naopak pozerá 2,7-palcový dotykový displej, cez ktorý môžeš ovládať bohaté funkcie kamery.

Ak by ti však tento spôsob nevyhovoval, k dispozícii máš aj aplikáciu pre Android / iOS, ktorá sa spojí s kamerou cez WiFi. Záznam sa potom nahráva na microSD kartu, pričom výrobca odporúča, aby si výhradne používal len karty s označením Class 10. K tejto šikovnej kamere však dostaneš v balení aj rôzne úchyty, aby si bol pripravený vyraziť na cestu. Avšak, na cesty sa môžeš vydať aj za relatívne málo peňazí, keďže tento počin od Xiaomi ťa vyjde len na 30 € s kupónom BlackFridayGBHU2. Zaujímavosťou je, že nová generácia kamery do auta od Xiaomi aktuálne stojí ešte menej, ako tá predošlá, ktorej cena sa aktuálne pohybuje na úrovni 40 €.

Pri tejto cene to skutočne stojí za to, nakoľko naozaj nikdy nevieš, čo ťa bude na cestách čakať. Pozor by si mal dať ale na krajiny, kde sú takéto kamery do áut zakázané. Medzi ne patrí napríklad susedné Rakúsko a v prípade návštevy takejto krajiny ti odporúčame kameru zložiť do odkladacieho priestoru.

Kupón aplikuješ v košíku:

Zobraziť celú galériu (9)
Screenshot / GearBest

Ukážka video záznamu Xiaomi Mijia kamery:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom