banner-mi5
Gigant svetového merítka, ktorým sa spoločnosť Xiaomi dá označovať už dlhšiu dobu, predstavil novú generáciu svojho úspešného multimediálneho boxu s označením MiBox 3S. Noviniek je neúrekom a inžinieri priniesli veľmi vítané vylepšenia.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ihneď na začiatku si všimneme nový vzhľad, ktorý tvorí kvalitný plast s bielym prevedením. Samozrejme, hlavné novinky sa udiali pod kapotou. Nový Xiaomi MiBox 3S po novom podporuje video kodek H.265, ktorý umožní sledovanie videí a filmov v 4K rozlíšení (3840 x 2160 pixelov) pri snímkovej frekvencii až 60 fps. Kvalitu po zvukovej stránke prinesie podpora najmodernejšieho Dolby Digital audia. Toto enormné množstvo pixelov sa bude snažiť vypočítať kombinácia 6-jadrového procesora MediaTek MT8693 s kombináciou dvoch veľmi výkonných Cortex-A72 jadier a štyroch Cortex-A53 jadier. K dispozícii je aj grafická jednotka PowerVR GX6250, 2 GB RAM a 8 GB eMMC 5.0 interné úložisko. Xiaomi deklaruje až 100 % nárast výpočtového výkonu oproti predchodcovi.

xiaomi-mibox-3s(2)
Operačným systémom je Android 5.1 Lollipop s nadstavbou MIUI TV, ktorá je priamo prispôsobená moderným televízorom a ponúka neskutočné množstvo multimediálneho obsahu, no bohužiaľ 99 % je určených iba pre domovskú Čínu.

xiaomi-mibox-3s(8)
Samotný box dokáže komunikovať so známou aplikáciou MiHome, ktorá združuje všetky inteligentné produkty od Xiaomi. Na tele zariadenia nájdeme jeden HDMI výstup a 2 USB porty na pripojenie externých periférií, ako myš alebo klávesnice. Pripojenia k rôznym perifériám môže byť dosiahnuté aj cez Bluetooth 4.1 rozhranie. Bezdrôtové pripojenie k sieti a internetu zabezpečí dual-band WiFi. V balení taktiež nájdeme šikovný ovládač s možnosťou hlasového ovládania. Oficiálna čínska cena bola stanovená na perfektných 56 €. Ak by ste o túto inteligentnú novinku mali záujem, e-shop iBuygou.com nový MiBox 3S už zaradil do predaja za cenu 81 €.

xiaomi-mibox-3s(6)

Pozrite si toto šikovné zariadenie na kvalitných fotografiách v porovnaní s predchádzajúcou generáciou:

xiaomi-mibox-3s(7)

Zdroj: News.mydrivers.com, Mi.comS

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP