S blížiacim sa predstavením nových smartfónov sa vždy dozvedáme čoraz viac informácií, ktoré vyzerajú čoraz vierohodnejšie. Iné to nie je ani v prípade jedného z najočakávanejších smartfónov tohto roka – Xiaomi Mi6.

Po niekoľkých týždňoch dlhého čakania sme sa nedávno dočkali prvej oficiálnej zmienky od Xiaomi Mi6. Xiaomi nám hneď oznámilo dátum predstavenia šiestej generácie svojej hlavnej vlajkovej lode, ktorý pripadol na 19. apríl. Aj keď sa predstavenie koná už o niekoľko dní a úniky sú tu takmer každý deň, až doteraz sme nepoznali možný dizajn Xiaomi Mi6. S najnovšími fotografiami sa to ale mení a konštrukcia Mi6 bude poriadne oblá.


zdroj fotografie: Mydrivers

Kúpiť Xiaomi Mi5 64 GB za 209 €
Zľavový kupón RMi5

Uniknuté fotografie nám poskytujú pohľad na takmer každú stranu Mi6-ky. Konštrukcia očakávaného „Číňana“ je podľa fotografa vyrobená z keramického skla, čo smartfónu dodáva istú dávku prémiovosti. Predná strana smartfónu má byť osadená rovnako veľkým 5,15″ displejom ako v prípade predchodcu. Pod ním si miesto nájde väčšie domovské tlačidlo, respektíve senzorová plocha so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Predošlé informácie hovoria aj o integrovanom vibračnom mechanizme, ktorý bude pri dotyku simulovať odozvu klasického hardvérového tlačidla.


zdroj fotografie: Mydrivers

Pri pohľade na ďalšie fotografie nemôžeme prehliadnuť zaoblenia takmer na každom „rohu“. Zaoblenie má niesť displej (zrejme 2,5D), zadná strana, ale aj bočné hrany smartfónu. Prekvapivé tiež je, že na fotografiách nikde nevidno 3,5 mm audio jack, ktorý z nových smartfónov začína pomaly miznúť. Žeby sa aj Xiaomi dalo na túto vlnu? Uvidíme. Vrchnú stranu si privlastnil IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov, spodnú zasa USB Type-C konektor s reproduktorom. V kuloároch sa tiež často rozpráva o vode odolnosti novej Mi6-ky a práve toto môže byť dôvodom odstránenia 3,5 mm jacku.


zdroj fotografie: Mydrivers

Zadná keramická strana má patriť duálnemu fotoaparátu so zatiaľ neznámym rozlíšením. Chýbať nebude ani duálny dvojtónový LED blesk. Čo sa ostatnej hardvérovej výbavy týka, už je takmer isté, že novinku z dielne Xiaomi bude poháňať Snapdragon 835 procesor, ktorý bude doplnený o 4 GB / 6 GB RAM pamäť. Cena Xiaomi Mi6 má začať na 2199 yuanoch (315 €) pre základnú verziu, pričom vyššia verzia má byť ocenená na 2699 yuanov, teda 369 €.


zdroj fotografie: Mydrivers

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú