Prvým smartfónom Xiaomi pre tento rok je čerstvo predstavený Redmi Note 4X, no čoskoro sa dočkáme aj novej vlajkovej lode, Xiaomi Mi6. O nej sa v posledných mesiacoch dostalo na verejnosť množstvo špekulácií. Prvotné správy hovorili o tom, že sa novinka bude podobať na model Mi Note 2. Posledné informácie však zavrhujú zahnutý displej, nakoľko vraj bude novinka disponovať iba plochou obrazovkou. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedným z najočakávanejším smartfónom z produkcie „čínskeho Apple“ je nepochybne Xiaomi Mi6. O ňom za posledný čas kolovalo množstvo informácií, ktoré hovorili aj o verzii so zahnutým displejom. Tieto správy však vyvracajú najnovšie tvrdenia z portálu Weibo, podľa ktorých dostane nová Mi6-ka plochý 5,2″ displej s FullHD rozlíšením. Tým sa tak vylučuje možnosť použitia OLED displeja so zahnutými okrajmi. Tieto správy však Xiaomi zatiaľ oficiálne nepotvrdilo, no ani nevyvrátilo. Zmeny môžu prísť v modeloch Mi6S a Mi6S Plus, no o týchto verziách čínsky gigant zatiaľ mlčí.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 sa predčasne ukázalo v medzinárodnom e-shope. Za takúto cenu by sme si ho mohli kúpiť my!

Minuloročné modely Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus priniesli oproti modelu Mi5 niekoľko zmien, čo naznačuje, že ani doterajšie informácie o modeli Mi6 nemusia byť hneď zavrhnuté. Odvážnejšie tvrdenia dokonca hovoria o použití nového procesora Pinecone v novej Mi6-ke priamo z dielne Xiaomi. Doterajšie správy však naznačovali využitie špičkového čipu Snapdragon 835 od Qualcommu. Pinecone od Xiaomi by mal prísť s ôsmimi jadrami, ktoré budú rozdelené do dvoch skupín. Prvú tvoria 4 jadrá typu Cortex-A73 s frekvenciou až 2,7 GHz pre náročné operácie. Druhá polovica dostane 4 jadrá Cortex-A53 pre menej náročné výpočty a pracovná frekvencia má byť na úrovni 2 GHz.

Mi6
zdroj fotografie: Techmiao

Xiaomi Mi5S v bleskovom výpredaji

Na riešenie grafických úloh bude k dispozícií grafický akcelerátor Mali-G71 MP2. Ten bude pracovať s frekvenciou 900 MHz. Potenciál nového procesora Pinecone je skutočne veľký, no svoje využitie môže nájsť až v modeloch Mi6S a Mi Note 3. Použitie vlastného čipu by bolo logickým krokom spoločnosti, nakoľko je už nejaký čas známe, že si kórejský výrobca smartfónov, Samsung, zabral väčšinu dodávok špičkového procesora Snapdragon 835. Zrejme sa však niečo ujde aj pre Xiaomi, no musíme sa nechať prekvapiť, akým smerom sa spoločnosť vyberie. V každom prípade je model Mi6 očakávaným nástupcom minuloročných predchodcov, ktorý môže konkurencii poriadne „zavariť“.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]