Na príchod Xiaomi Mi6 netrpezlivo čakajú fanúšici čínskych, ale aj nečínskych smartfónov z celého sveta. Oficiálny debut najočakávanejšie čínskeho smartfónu tohto roka má prebehnúť až v apríli, čo dáva priestor na ďalšie úniky informácií.  

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O Xiaomi Mi6 sme chvíľu nič nepočuli, no najnovšie správy sú tu znova. Na známej čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavili fotografie náčrtov možného dizajnu očakávanej čínskej vlajkovej lode. Skice vyzerajú veľmi reálne a je veľmi pravdepodobné, že Xiaomi Mi6 bude vyzerať práve takto. Po dizajnovej stránke nevychádza z už zaužívaného dizajnového jazyka spoločnosti a celkový vzhľad pripomína Xiaomi Mi5S.


zdroj fotografie: Weibo

Kúpiť Xiaomi Mi5 64 GB za perfektných 219 €
Zľavový kupón Mi564GBA

Xiaomi Mi6 by mohlo prísť s tzv. „edge-to-edge“ displejom, ktorý môžeme poznať napríklad z vlajkových smartfónov rady ZTE Nubia Z. Pod displejom sa bude opäť nachádzať domovské tlačidlo a chýbať určite nebude ani snímač odtlačkov prstov. Skice zobrazujú aj dvojicu kapacitných tlačidiel naľavo a napravo od hlavného tlačidla. S určitosťou môžeme povedať, že konštrukciu Mi6-ky bude po obvode obopínať kovový rám, na ktorého spodnej hrane bude umiestnený USB Type-C konektor spolu so známymi výrezmi pre reproduktor a mikrofón.


zdroj fotografie: Weibo

Súdiac podľa umiestnenia antén v hornej a spodnej časti zadnej strany, vyrobená bude pravdepodobne z kovu. Neprehliadnuteľným je aj duálny fotoaparát spolu s LED bleskom, ktorý bude zrejme podporovaný aj laserovým zaostrovaním. Nechýba ani ikonické logo spoločnosti umiestnené v spodnej časti.


zdroj fotografie: Weibo

Čo sa hardvérovej výbavy týka, Xiaomi Mi6 by mohol byť prvým čínskym smartfónom s aktuálne najvýkonnejším Snapdragon 835 procesorom. Dostupný bude opäť v niekoľkých verziách líšiac sa kapacitou RAM pamäte a tiež vnútorného úložiska. Celkom iste môžeme očakávať verzie so 4 GB a 6 GB RAM, pričom vnútorné úložisko by mohlo dostať 128 GB a dokonca aj 256 GB priestoru. Na trh zrejme zavíta aj verzia s jemným QuadHD OLED displejom. Xiaomi Mi6 má svoj oficiálny debut zažiť 16. apríla.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
12%
Páči sa mi to
39%
Chcem to
18%
Mám to
12%
Nepáči sa mi to
18%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
 • peterpan

  Dúfam že tam už fakt dajú quad hd amoled lcd konečne už by bolo načase.. hlavne poriadne silnú batériu a kvalitnejší foťák konečne už by sa patrilo dať ,dúfam že ten dual foťák nebude na úrovni môjho redmi pro..Ale aspoň úroveň Huawei p10

  • mar bartian

   Amoled lcd? :) stanko stanko…

   • peterpan

    vysvetluj si to ako chces kazdy normalne zmyslajuci jedinec to pochopi co som chcel povedat mojim prispevkom..

   • peterpan

    vysvetluj si to ako chces kazdy normalne zmyslajuci jedinec to pochopi co som chcel povedat mojim prispevkom..

 • Flea

  Konecne by mali popracovat na dotaku.tie ich telefony dotia otrasne

  • peterpan

   mas tam preklepy, fotaku si chcel zrejme napisat,ze? ;) to by teda mohli fakt sa viac posnazit po stranke kvality vystupu..

 • Peter

  Uniknute nacrty ? Si robite srandu ? Take nakreslim za desat minut.. pochybujem ze sú „uniknuté“.. skor si niekto robi srandu