banner-mi-note-2
Neprejde deň, kedy by na povrch internetu nevyplávali nové informácie o očakávaných smartfónoch Xiaomi Mi6 alebo Samsung Galaxy S8. Medzi týmito dvomi výrobcami z rovnakého kontinentu to bude poriadne iskriť, keďže jeden druhého sa budú snažiť predbehnúť v predstavení vlastnej vlajkovej lode so Snapdragonom 835.

Najnovšie správy o Xiaomi Mi6 opäť potvrdzujú dostupnosť dvoch verzií tohto smartfónu, pričom líšiť sa majú vo vyhotovení displeja. Jedna príde s klasickým plochým displejom, tá druhá sa má zasa pýšiť zahnutou obrazovkou, podobne ako Xiaomi Mi Note 2. Ako už vieme, obe verzie budú poháňané v súčasnosti najvýkonnejším mobilným procesorom na trhu, Snapdragonom 835. Aktuálny zdroj tiež vyvracia použitie duálneho fotoaparátu, o ktorom sa v spojitosti so Xiaomi Mi6 hovorí už dlhšiu dobu.

mi-note-2-snapdragon-821
zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi Note 2

Čo sa samotných špecifikácií týka, Xiaomi Mi6 s plochým displejom bude dostupné vo verzii so 4 GB RAM pamäťou, pričom cena tejto verzie začne na 1999 juanoch, čo je v prepočte perfektných 272 €. Verzia so zahnutým displejom bude prémiovejšia nielen po stránke dizajnu, ale aj hardvéru. V jej vnútri si miesto nájde až 6 GB RAM pamäť, s čím samozrejme priamo súvisí aj zvýšenie ceny. Za túto verziu si bude Xiaomi pýtať 2499 juanov, teda 340 €. Leakster tiež spomenul konštrukčné vyhotovenie novej Mi6-ky, ktoré bude na perfektnej úrovni. Xiaomi má opäť použiť sklo na zadnej aj prednej strane v spojení s kovovým rámom po obvode celej konštrukcie. Dočkať by sme sa mali aj snímača odtlačkov prstov na prednej strane, ktorý však nebude ultrazvukový.

xiaomi-mi-note-2-oficialne-3

Modrá a čierna verzia Xiaomi Mi Note 2

zdroj fotografie: Xiaomi

Núdza nebude ani o nedostatok vnútornej pamäte, keďže Xiaomi Mi6 má prísť vo verziách so 128 GB / 256 GB úložiskom. Vnútorná pamäť bude založená na najnovšom pamäťovom čipe UFS 2.1, ktorý prináša vyššie prenosové rýchlosti ako predchodca. RAM pamäte budú štandardu LPDDR4x. O napájanie najpokročilejšieho mobilného hardvéru sa má starať 4000 mAh batéria s podporou technológie rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 4.0. Samozrejmosťou je aj prítomnosť reverzibliného USB Type-C konektoru na spodnej strane Mi6-ky. Tohtoročná vlajková loď v podaní Xiaomi bude k dispozícii v čiernej, bielej a modrej farbe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP