Spoločnosť Xiaomi viac ako ročné čakanie na novú vlajkovú loď konečne ukončila. Na oficiálnej konferencii v Pekingu svetlo sveta uzrelo Xiaomi Mi6, ktoré opäť prišlo vo veľkej paráde. Aj keď väčšinu podrobných detailov o Mi6-ke už vieme, stále tu visia dve dôležité nezodpovedané otázky.

Najväčšou otázkou je zrejme cena novinky pre nás. Už asi vieš, že čínske ceny uvádzané pri predstavení smartfónov sú pre nás tabu, teda aspoň pár mesiacov, kým sa nenaplní dopyt trhu. Keďže Xiaomi stále nepredáva svoje smartfóny v Európe, zostávajú nám len čínski predajcovia, ktorí si vždy na cenu pár eur nahodia.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu Xiaomi Mi6

Xiaomi Mi6 v základnej verzii so 6 GB RAM a 64 GB pamäťou nás, Slovákov, bude stáť 449 €. E-shop Geekbuying spustil túto verziu vo všetkých troch farbách už aj predobjednávky, pričom s rozosielaním objednávok by mal začať niekedy v máji. Do ponuky bola zaradená aj 128 GB verzia Mi6-ky, ktorá sa zatiaľ predobjendať nedá, no jej predbežná cena je 528 €. Táto cena platí pre klasickú sklenenú, ako aj pre prémiovú keramickú verziu.

Xiaomi Mi6
zdroj fotografie: Xiaomi

Okrem cien pre nás je známa aj podpora LTE sietí. Bohužiaľ, Xiaomi Mi6 v súčasnosti nemá žiadnu globálnu verziu, tak ako to bolo v prípade Mi Note 2, a v jeho podpore 800 MHz LTE frekvenciu (pásmo B20) nájdeme. Podporované sú nasledovné pásma: B1, B3, B5, B7, B8. Používatelia mobilného internetu vo väčších mestách a používatelia Swanu/4ky sa však k LTE pripoja bez problémov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP