banner-mi5
Prešlo len pár hodín od predstavenia noviniek od Xiaomi, medzi ktorými sa okrem iného nachádzajú aj smartfóny Mi5S a Mi5S Plus. Niektorých smartfóny zaujali, iných zas sklamali.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak už ste ako tak v obraze, mali by ste vedieť, že základná verzia Mi5S disponuje ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov na prednej strane pod displejom a väčší Mi5S Plus snímačom na zadnej strane. Zaujíma nás teda model Mi5S. Hardvérové tlačidlo pod displejom, ktoré poznáme zo staršej Mi5, bolo nahradené senzorovým tlačidlom a ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov, ktorého pozíciu indikuje malá drážka pod displejom. Takýto snímač však funguje cez rôzne povrchy, ako napríklad aj sklo a drážka teda ani nebola nutná.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-oficialne-foto-8

TIP: Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus oficiálne: V duchu veľkých zmien

Prečo sa ho tam výrobca rozhodol umiestniť, vysvetlil ešte na konferencii sám CEO Xiaomi, Lei Jun. Takže, drážka nemá žiadny funkčný ani dizajnový význam a slúži výhradne len pre ľahšie nájdenie snímača. Toto vysvetlenie je celkom akceptovateľné, no sú veľké predpoklady, že používatelia by si na pozíciu snímača po krátkom čase zvykli a nájsť ho by im nerobilo žiadne veľké problémy.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
92%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.