banner-mi5s-plus
Neprešiel ani jeden mesiac od predstavenia a na slovenských eshopoch sa už začínajú objavovať prvé ponuky najnovších vlajkových lodí Xiaomi, Mi5S a Mi5S Plus. Ceny menšieho modelu Mi5S sme vám už predstavili a v tomto článku sa dozviete ceny väčšieho modelu Mi5S Plus.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Mi5S Plus sa oproti menšiemu modelu líši hneď po niekoľkých stránkach. Je to napríklad veľkosť displeja, kapacita pamäte RAM, iný typ fotoaparátu, mierne odchýlky v dizajne a odlišná kapacita batérie. Oficiálne ceny v Číne boli pre Mi5S Plus nastavené nasledovne. Lacnejší 64 GB model si môžu čínsky záujemcovia zaobstarať za 306 € a vyšší 128 GB model za stále výhodných 346 €. Pri preprave na Slovensko sa ceny rôznymi spôsobmi navyšujú, ako napríklad nevyhnutným DPH a prirážkami obchodov. Z týchto dôvodov sú ceny na Slovensku oveľa vyššie a výnimka nenastala ani pri Xiaomi Mi5S Plus. Aj ten sa už objavil v prvom slovenskom e-shope, ktorý ho ponúka za nasledovné ceny. Za základný model so 4 GB RAMkou zaplatíte mastných 456 € a za lepší model s masívnou 6 GB RAMkou ešte vyšších 516 €. Výhodou je však dvojročná záruka a rýchlejšie dodanie.

Xiaomi Mi5S Plus 4GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-12

TIP: Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus oficiálne: V duchu veľkých zmien

Mi5S Plus sa momentálne radí medzi najlepšie dostupné phablety. V krásnom brúsenom kovovom tele nájdeme z prednej strany osadený 5.7-palcový FullHD IPS displej. Narozdiel od Mi5S, verzia Plus nedisponuje ultrazvukovým snímačom odtlačkov pod displejom a namiesto toho sa nachádza klasický snímač tradične na zadnej strane pod fotoaparátom. Ďalej, ak by sme sa pozreli pod displej, našli by sme procesor Snapdragon 821 so 4 GB alebo 6 GB RAM a grafickým akcelerátorom Adreno 530. Keď sa k tejto výbave pridá Android 6.0 Marshmallow a perfektne optimalizovaná nadstavba MIUI 8.1, vzniká nadpriemerne dostatočný výkon pre akékoľvek náročné operácie.

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-26

Phablet vyniká aj duálnym fotoaparátom, ktorý má rozlíšenie 13 MPx, clonu f/2.0, veľkosť pixelov 2 μm a nechýba ani PDAF zaostrovanie. Batéria prichádza s kapacitou 3800 mAh a podporuje aj rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0. Samozrejmosťou je DualSIM a 4G pripojenie s absenciou 800 MHz pásma. I keď sú ceny oproti tým čínskym oveľa vyššie, stále sú prijateľnejšie, ako napríklad Samsung Galaxy Note 7, ktorý sa predával za okolo 850 €. Mi5S Plus teda môže poslúžiť aj ako alternatíva k tomuto už mŕtvemu smartfónu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
10%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.