banner-mi5
Príchod najnovšej vlajkovej lode čínskeho giganta Xiaomi je už za dverami a už zajtra, 27. septembra, všetko vypukne. Nastavte si budíky, predstavenie začína 8:00 nášho času!

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi5S spolu s Mi5S Plus sú po Mi5-ke najočakávanejšie čínske smartfóny tohto roka. Priniesť majú masívny výkon, špičkovú technológiu snímania odtlačkov prstov ale aj nízke ceny. Veľkú časť ich hardvérovej výbavy už poznáme, no stále nie je známe, ako nakoniec budú vyzerať. Dizajn noviniek sa spoločnosti Xiaomi až doteraz darilo držať v tajnosti. Čínsky internet totižto zaplavili nové rendre a reálne fotografie prichádzajúceho Mi5S.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-2

Najnovšie fotografie naznačujú dizajn veľmi podobný súčasnému Xiaomi Mi5 s jedným veľmi viditeľným rozdielom. Tým je práve tlačidlo v tvare kruhu umiestnené pod displejom očakávaného smartfónu. Podobnú fotografiu sme mohli vidieť už pár dní dozadu a vyzerá to tak, že Xiaomi sa pri návrhu Mi5S naozaj inšpirovalo najnovším iPhone 7. Nielen dizajnom, ale aj funkcionalitou by malo byť toto tlačidlo podobné tomu v americkom konkurentovi. V prípade Mi5S by malo obsahovať ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, o ktorom sa predtým hovorilo, že bude umiestnený priamo pod displejom.

Ďalší zaujímavý obrázok pochádza údajne priamo z internetových stránok spoločnosti Xiaomi. Na screenshote môžeme vidieť Xiaomi Mi5S Plus v najvyššej 256 GB verzii, ktorý na zadnej strane obsahuje už oficiálne potvrdený duálny fotoaparát. Podobný obrázok zverejnilo aj Xiaomi na svojom oficiálnom Weibo účte, no v tomto prípade by sa malo jednať o model Mi5S.

xiaomi mi5s

Posledné fotografie objavené dnes naznačujú o začiatku predaja zajtra predstavených smartfónov. Ten by mal byť zahájený len dva dni po uvedení, teda 29. septembra, samozrejme len v domovskej Číne. Odhadovaná cena základnej verzie Xiaomi Mi5S je 1999 čínskych juanov. Sledujte nás aj naďalej, už zajtra prinesieme aktuálne informácie z oficiálnej konferencie Xiaomi.

xiaomi-mi5s-3

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
27%
Páči sa mi to
31%
Chcem to
19%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
23%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]