banner-mi5s
Na slovenský trh prichádza po krátkej dobe ďalší Číňan. Je ním najnovšia vlajková loď spoločnosti Xiaomi, Xiaomi Mi5S. Slovenské ceny, bohužiaľ, opäť nie sú najnižšie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi5S bolo predstavené koncom minulého mesiaca, teda len 6 mesiacov po stále výbornom a čoraz lacnejšom Xiaomi Mi5. Xiaomi sa tak rozhodlo zbytočne nečakať a priniesť aké také inovácie už teraz. Patrí medzi ne napríklad najnovší procesor Snapdragon 821, kovové telo, ultrazvukový snímač odtlačkov a lepší fotoaparát. Cena novinky v Číne začína už na 266 € za 64 GB verziu a končí na 312 € za tú 128 GB. Na Slovensku sú ceny výrazne vyššie a už len za najnižší model zaplatíte necelých 400 €. V ponuke je aj najvyššia verzia Xiaomi Mi5S, ktorú u nás kúpite za 466 €. Súčasťou ceny je samozrejme dvojročná záruka a plnohodnotný servis.

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-20

Displej sa oproti staršiemu Mi5 veľmi nezmenil a aj Mi5S ponúka krásny 5.15-palcový FullHD IPS displej. Pribudlo však elegantné 2.5D zahnutie po bokoch a ultrazvukový snímač odtlačkov prstov pod ním. Veľké zmeny nastali pri dizajne smartfónu a klasické sklo nahradil odolnejší kov. Na zadnej strane pribudli aj viditeľné plastové predely pre antény. Upgrade nastal aj pri výkone a Mi5S poháňa najnovší procesor z dielne Qualcomm – Snadragon 821. Tomu ďalej sekunduje 3 GB RAM a 64 GB ROM alebo 4 GB RAM a 128 GB ROM. Zásluha na kvalitných fotografiách bude patriť 12 MPx Sony IMX378 senzoru s clonou f/2.0. Kapacita batérie narástla na 3200 mAh.

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi5S

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-37

TIP: Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus oficiálne: V duchu veľkých zmien

Čo hovoríte na slovenské ceny vy?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
37%
Chcem to
4%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
52%
Neznášam to
4%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.