Po skutočne dlhom otáľaní sa dnes spoločnosť Xiaomi konečne odhodlala svetu ukázať svoj vôbec prvý mobilný procesor, ktorý nesie označenie Surge S1. V zápätí sme sa tiež dočkali odhalenia prvého smartfónu, ktorý má tento čipset ukrytý vo svojich útrobách. Bolo tak len otázkou času, kedy niekto podrobí toto zariadenie výkonnostným testom a poskytne nám zároveň pohľad na jeho výsledky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pravdupovediac, stalo sa tak o čosi skôr, než sme predpokladali, no rozhodne to nie je na škodu, práve naopak. Na úvod ešte treba povedať, že Surge S1 nemá v pláne konkurovať tým najvýkonnejším čipsetom na svete. Je totižto určený pre zariadenia strednej a vyššej strednej triedy, čomu takisto zodpovedajú jeho špecifikácie. Len nedávno odhalený čipset obsahuje 8 jadier Cortex-A53 rozdelených do dvoch výkonnostne odlišných častí. Jedna polovica jadier je taktovaná na úrovni 1,4 GHz, zatiaľ čo tá druhá beží na frekvencii 2,2 GHz. Po stránke grafického výkonu sa dostalo na akcelerátor Mali T-860.

zdroj fotografií: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi5c oficiálne: Historicky prvý smartfón s procesorom od Xiaomi

Súhra týchto parametrov zabezpečila v benchmarkovej aplikácii Antutu smartfónu Xiaomi Mi5c skóre na úrovni 58 323 bodov. Dosiahnuté výsledky sa tak nevymykajú z predbežných očakávaní. Pre porovnanie, Snapdragon 625 získava v priemere 61 000 bodov, zatiaľ čo Helio P20 od MediaTeku sa môže pochváliť hodnotami na úrovni 64 000 bodov. Nový čipset od spoločnosťi Xiaomi tak ponúka zanedbateľne nižší výkon od svojich priamych konkurentov. To by sa však pri reálnom používaní prejaviť nemalo. Azda jediným výrazným nedostatkom Surge S1-ky je starší 28 nm výrobný proces, ktorý je známy vysokou náročnosťou na energiu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
28%
Chcem to
6%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
11%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]