Xiaomi je v súčasnej dobe jednotkou medzi výrobcami smartfónov v Číne a táto mladá čínska spoločnosť sa dokonca dostala aj do prvej päťky svetových výrobcov smartfónov. Ich rýchly rast zabezpečili najmä špičkovo vybavené, no pritom lacné smartfóny. Xiaomi teraz chystá novú vlajkovú loď, Xiaomi Mi5, o ktorej sa dozvedáme čoraz viac informácií.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Na Xiaomi Mi5 čaká už veľa netrpezlivých fanúšikov a samozrejme aj my. Podľa posledných dostupných informácií bude nový Xiaomi Mi5 predstavený v júli tohto roka, čo je už za dverami. Okrem približného dátumu predstavenia sme už tiež mohli vidieť prvé špecifikácie, ktoré hovoria o 5,2 – 5,5″ QaudHD displeji, 4 GB RAM a 20,7 MPx fotoaparáte.

mi-note-pro-rozobrany

Xiaomi Mi Note Pro so Snapdragonom 810

Najnovšie informácie nám prezrádzajú, že Mi5 nebude vybavené Snapdragonom 810, ale príde s novším Snapdragonom 820, ktorý sa v smartfónoch ešte nenachádza. Xiaomi Mi5 by mohlo byť tak prvé zariadenie, ktoré príde s týmto novým procesorom. Zdroj tiež tvrdí, že nový Qualcomm Snapdragon 820 procesor bude vyrobený pomocou 14nm výrobného procesu, rovnako ako Exynos 7420, ktorý poháňa Samsung Galaxy S6 a S6 Edge.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi Mi4 kúpite v e-shope SmartZero.sk za cenu 319,99 €

Tieto informácie bohužiaľ nie sú potvrdené, no vzhľadom na to, že Xiaomi so spoločnosťou Qualcomm naozaj úzko spolupracuje, to vyzerá veľmi reálne. Niekoľko inžinierov zo Xiaomi sa dokonca podieľalo na odstránení problémov s prehrievaním procesoru Snapdragon 810, ktorého nová verzia sa nachádza v Mi Note Pro. Akonáhle budeme vedieť viac o Xiaomi Mi5, určite vás budeme informovať.

Zdroj: Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú