banner-redmi-note-3-pro
Pre čínskeho giganta Xiaomi je dnes veľký deň. Po viac ako roku a pol konečne predstaví novú vlajkovú loď, no tá nie je jediným novým smartfónom, ktorý Xiaomi predstavilo. Spoločnosť nás prekvapila vylepšenou verziou predchádzajúcej vlajkovej lode, Xiaomi Mi4s.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Toto snáď nečakal nikto. Pred predstavením sme o Xiaomi Mi4s nepočuli ani zmienku a všetky informácie o tomto modeli sa spoločnosti podarilo výborne utajiť. O to viac sme však prekvapení a možno aj milo potešení. Xiaomi Mi4s je totižto parádny high-end smartfón s výbornou cenou. Poďme sa pozrieť na to, čo novinka ponúka.

xiaomi-mi4s-oficialne
Ihneď si všimneme rozličného dizajnu a použitých materiálov. Xiaomi Mi4s oproti plastovo-kovovému telu Xiaomi Mi4 prináša po novom sklený zadný panel, ktorý dotvára kovový rám po obvode celého tela zariadenia. Celkové rozmery novinky sú 139,26 x 70,36 x 7,6 mm pri váhe len 139 gramov. Prednú stranu tvorí v súčasnosti už kompaktný 5″ displej s FullHD rozlíšením.

xiaomi-mi4s-oficialne-3
Hnacím motorom nového Xiaomi Mi4s sa stal stále dostatočne výkonný 6-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 808, ktorému sekunduje 3 GB RAM pamäť. Vnútorná pamäť ponúka kapacitu až 64 GB, ktorá je navyše rozšíriteľná pomocou microSD kariet vďaka už známemu hybridnému SIM slotu.

xiaomi-mi4s-oficialne-4
Na zadnej sklenenej strane nájdeme 13 MPx fotoaparát spolu s duálnym LED bleskom a snímačom odtlačkov prstov. Xiaomi Mi4s napája 3260 mAh batéria, beží na MIUI 7 nadstavbe, ponúka DualSIM funkcionalitu spolu s podporou 4G LTE+ sietí a VoLTE pre uskutočňovanie hovorov cez rýchlu LTE sieť.

xiaomi-mi4s-oficialne-2
Čerešničkou na torte je výsledná cena novinky. Xiaomi Mi4s si budú môcť obyvatelia Číny zakúpiť za perfektných 1699 juanov, čo je v prepočte len 235 €! Smartfón bude dostupný v 4 farbách – čiernej, bielej, zlatej a ružovej. Oficiálny predaj štartuje 1. marca na domácom trhu. Opäť môžeme Číňanom závidieť, pretože pre nás bude cena samozrejme vyššia.

xiaomi-mi4s-oficialne-6 xiaomi-mi4s-oficialne-5xiaomi-mi4s-oficialne-9 xiaomi-mi4s-oficialne-10 xiaomi-mi4s-oficialne-8

Zdroj: Mydrivers.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú