banner-oneplus2
Xiaomi na konci apríla predstavilo Mi4i. Ten sa stal prvým smartfónom od Xiaomi, ktorý sa oficiálne predával celosvetovo, ale v domácej Číne nie. Xiaomi samozrejme nezabúda na ich domovskú krajinu a preto sa v septembri dočkáme Mi4C.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

O Mi4C sme vás už informovali, ale vtedy boli niektoré informácie o smartfóne len dohady. Teraz sme sa dozvedeli nové informácie vďaka úniku fotky krabice zariadenia. To znamená, že Mi4C ponúkne 5-palcový FullHD displej, 6-jadrový Snapdragon 808 procesor s taktom 1.8 GHz, 2 GB RAM, 16 GB internej pamäte, 13 MPx zadný fotoaparát, 5 MPx prednú kameru, 3 000 mAh batériu a Android 5.1.1 s nadstavbou MIUI 7. Váha zariadenia je 130 gramov a rozmery sú 138.1 x 69.6 x 7.8 mm. Medzi nové informácie musíme zaradiť nový USB Type-C konektor, čím by sa Xiaomi Mi4C stalo prvým Xiaomi smartfónom s týmto reverzibilným konektorom.

Predstavenie smartfónu pravdepodobne prebehne 3. októbra a do predaja by sa mal smartfón dostať ešte v ten istý mesiac. Cena Mi4C zatiaľ nie je oficiálna, ale mala by sa pohybovať okolo 180 €. Bohužiaľ, oficiálna dostupnosť zariadenia mimo Číny s veľkou pravdepodobnosťou nebude, ale určite bude možné si smartfón kúpiť v rôznych obchodoch, ako napríklad iBuygou.com.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú