banner-mi-note-2
Svetový mobilný trh pozná dva druhy smartfónov. Sú tu také, na ktoré sa takmer ihneď po predstavení zabudne, no na druhú stranu sú tu aj také, ktoré sa tešia nemalému záujmu a pozornosti aj vo svojom vyššom veku. Hrdým zástancom tej šťastnejšej skupiny je smartfón Xiaomi Mi4, ktorý opäť pripomína svoje kvality vďaka novej akciovej ponuke.

Napriek tomu, že od predstavenia Mi4-ky ubehli už viac ako dva roky, tento smartfón stále dokazuje, že do starého železa jednoducho nepatrí. Potvrdzuje to pohľadný dizajn a hliníkovo plastová konštrukcia, ktorá vyniká ostro rezanými hranami či jednoduchými líniami. Predná strana ponúka hlavný bod všetkého diania, ktorým je 5-palcový IPS displej s jemným FullHD rozlíšením. Displej poteší jedinečnými pozorovacími uhlami a vernými farbami. Vrchná časť prístroja nesie ikonické logo výrobcu, proximity senzor, hovorový reproduktor a 8 MPx selfie kameru s podporou funkcie beautify, ktorá dokáže vyhladiť nedokonalosti vašej tváre.

xiaomi-mi4-akcia

Kúpiť Xiaomi Mi4 za 121 €
Zľavový kupón: EBMI4BE

Spodná časť zoskupuje trojicu kapacitných tlačidiel, pričom pod stredným tlačidlom sa nachádza aj viacfarebná LED dióda upozornení. Bočné hrany prístroja ponúkajú microUSB konektor, 3,5 mm audio jack, slot na jednu microSIM kartu a IR blaster slúžiaci na ovládanie elektrických spotrebičov. Zadná strana zaujme svojou jednoduchosťou, jemne textúrovaným odnímateľným krytom a 13 MPx hlavným fotoaparátom. Ten ponúka nízku clonu f/1.8, prisvetlovaciu LED-ku, ale aj možnosť nahrávania spomaleného videa pri 720p@120fps. Plastový kryt skrýva 3080 mAh batériu, ktorá nie je užívateľsky vymeniteľná.

xiaomi-mi4-akcia-1

V útrobách tohto krásavca sa skrýva stále solídna porcia výkonu, ktorá je zabezpečovaná 4-jadrovým procesorom Snapdragon 801. Tomu pri vykonávaní graficky náročnejších činností vypomáha akcelerátor Adreno 330, ktorý nemá problém ani s dnešnými 3D hrami. Pri práci s obľúbenou nadstavbou MIUI 8, ktorá je postavená na systéme Android 6.0 Marshmallow, používateľ ocení 3 GB pamäte RAM. Interné úložisko dokáže poňať 16 GB dát, pričom ho nie je možné rozšíriť o pamäťové karty. Rovnako treba brať na vedomie absenciu podpory 800 MHz LTE pásma. S cenou 121 € je však Xiaomi Mi4 jedným z najlepších smartfónov, ktoré v danej cenovej kategórii trh ponúka. Pre uplatnenie tejto skvelej ponuky nezabudnite využiť kupón EBMI4BE.

xiaomi-mi4-akcia-2

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP