Rad novej generácie routerov od Xiaomi, Mi WiFi Router 4, má nového zástupcu, ktorý so sebou prináša podobnú výbavu obalenú prívetivou cenou, aká tu ešte nebola.

Xiaomi je naozaj univerzálnym výrobcom. Od najznámejších smartfónov cez šikovné doplnky do kancelárie, smart home zariadenia pokrývajúce rôzne druhy osvetlení, senzorov až k produktom ponúkajúcich efektívnu každodennú využiteľnosť. Tým je napríklad aj výkonný router. A Xiaomi ich má naozaj dosť. Prednedávnom svetu predstavili Mi WiFi Router 4, ktorému v tichosti teraz pribudol lacnejší brat s názvom Mi WiFi Router 4Q.

Neprehliadnuteľný a bezpečný

Router je cenovo dostupnejším variantom hlavného modelu Mi WiFi Router 4. Prichádza v neprehliadnuteľnej svetlo modrej farbe, jeho rozmery sú 200 x 134,86 x 178,98 mm a disponuje tromi všesmerovými anténami, ktoré majú zabezpečiť všestranné pokrytie.

Vnútro zapĺňa čipset Qualcomm QCA9561 s výkonom 775 MHz a 64 MB RAM. Ďalej sa tu nachádza 16 MB vstavaného úložného priestoru. Na rozdiel od svojho staršieho brata, 4Q využíva iba single-band WiFi typu 802.11n a 3 x 3 MIMO s maximálnou rýchlosťou do 450 mbps. Router má 2 x LAN do 100 Mbit a 1 x WAN do 100 Mbit. Nechýba ani doplnok bezdrôtovej bezpečnosti, ktorá v tomto prípade podporuje šifrovanie WPA-PSK a WPA-PSK2 so skrytím SSID.

Podpora funkcie MIOT

Xiaomi Mi WiFi Router 4Q je vybavený tlačidlom MiNET na rýchle pripojenie inteligentných zariadení jediným kliknutím. K pripojeniu inteligentných zariadení stačí kliknúť na tlačidlo MiNET a pripojenie prebehne rýchlo a bez hesiel.

Najlacnejší zo všetkých

Pre tohto čínskeho výrobcu je známe, že prináša kvalitné výrobky za dostupnú cenu pre každého. Táto politika ostáva zachovaná aj pri novom modrom routeri 4Q, ktorý je na oficiálnej stránke dostupný len za 99 yuanov. To je v prepočte približne 13 €, čo z neho robí aktuálne najlacnejší router od Xiaomi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom