Produkty spoločnosti Xiaomi môžeš nájsť takmer v každom segmente. Či už je to druh spotrebnej elektroniky, ale aj oblečenia, doplnkov a tenisiek. Ich najnovší produkt je nový model Xiaomi Mi TV, ktorá prináša dlho očakávané vylepšenia.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Táto čínska spoločnosť je známa tým, že ich produkty ponúkajú skvelý pomer cena/kvalita. Aj vďaka tomu sa tak stala jednou z najobľúbenejších a každým rokov zaznamenáva väčší a väčší rast. Ich najnovším počin je nový model v sérii televízorov Xiaomi Mi 4A, ktorý je predurčený na úspech.

Konečne 4K rozlíšenie

Prechádzajúce verzie Mi TV 4A síce ponúkali viaceré vychytávky, no mnoho ľudí ostalo sklamaných, keď žiadna z dostupných verzií neponúkala 4K rozlíšenie. Dostupné boli len vo FullHD, prípade HD rozlíšení. To sa však konečne mení a my tu tak máme posledný diel skladačky. Najnovší variant ponúka 50″ uhlopriečku so 4K rozlíšením a podporou HDR. Nechýba ani podpora Dolby audio.

Panel disponuje odozvou 8 ms, kontrastným pomerom 5000:1 a pozorovacím uhlom až 178 stupňov. Ďalej podporuje HDR10 a nový vysielací štandard Hybrid Log-Gamma (HLG). O výkon sa stará štvorjadrový procesor Amlogic L962 s jadrami Cortex A-53 s taktom 1,5 GHz. Operačná pamäť má veľkosť 2 GB a vnútorné úložisko má 8 GB.

Čo sa konektivity týka, k dispozícií je Wi-Fi, Bluetooth 4.2, 3x HDMI, 2X USB, AV vstup, Ethernet port a audio výstup S/PDIF. V balení sa nachádza aj diaľkové ovládanie vybavené ako infračerveným portom, tak aj rozhraním Bluetooth. Televízor disponuje aj rozpoznávaním reči a ovládaním hlasom, no bohužiaľ len v čínskom jazyku. Dostupnosť bola zatiaľ oznámená len pre domovskú Čínu, kde jeho cena bola stanovená na neuveriteľných 305 eur.