Produkty spoločnosti Xiaomi môžeš nájsť takmer v každom segmente. Či už je to druh spotrebnej elektroniky, ale aj oblečenia, doplnkov a tenisiek. Ich najnovší produkt je nový model Xiaomi Mi TV, ktorá prináša dlho očakávané vylepšenia.

Táto čínska spoločnosť je známa tým, že ich produkty ponúkajú skvelý pomer cena/kvalita. Aj vďaka tomu sa tak stala jednou z najobľúbenejších a každým rokov zaznamenáva väčší a väčší rast. Ich najnovším počin je nový model v sérii televízorov Xiaomi Mi 4A, ktorý je predurčený na úspech.

Konečne 4K rozlíšenie

Prechádzajúce verzie Mi TV 4A síce ponúkali viaceré vychytávky, no mnoho ľudí ostalo sklamaných, keď žiadna z dostupných verzií neponúkala 4K rozlíšenie. Dostupné boli len vo FullHD, prípade HD rozlíšení. To sa však konečne mení a my tu tak máme posledný diel skladačky. Najnovší variant ponúka 50″ uhlopriečku so 4K rozlíšením a podporou HDR. Nechýba ani podpora Dolby audio.

Panel disponuje odozvou 8 ms, kontrastným pomerom 5000:1 a pozorovacím uhlom až 178 stupňov. Ďalej podporuje HDR10 a nový vysielací štandard Hybrid Log-Gamma (HLG). O výkon sa stará štvorjadrový procesor Amlogic L962 s jadrami Cortex A-53 s taktom 1,5 GHz. Operačná pamäť má veľkosť 2 GB a vnútorné úložisko má 8 GB.

Čo sa konektivity týka, k dispozícií je Wi-Fi, Bluetooth 4.2, 3x HDMI, 2X USB, AV vstup, Ethernet port a audio výstup S/PDIF. V balení sa nachádza aj diaľkové ovládanie vybavené ako infračerveným portom, tak aj rozhraním Bluetooth. Televízor disponuje aj rozpoznávaním reči a ovládaním hlasom, no bohužiaľ len v čínskom jazyku. Dostupnosť bola zatiaľ oznámená len pre domovskú Čínu, kde jeho cena bola stanovená na neuveriteľných 305 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom