Xiaomi oficiálne predstavilo inteligentnú mini práčku s cenou 200 €

banner-mi-band-2
Xiaomi nás neprestáva udivovať svojou ponukou gadgetov pre domácnosti. Tá sa neustále rozrastá a dnes tak môžeme privítať ďalšie inteligentné zariadenie. Ide o inteligentnú práčku Xiaomi MiniJ.

Xiaomi kvôli novému produktu uzavrelo spoluprácu s ďalším čínskym výrobcom elektroniky, tentokrát so spoločnosťou MiniJ. Výsledkom spolupráce je práčka Xiaomi MiniJ, ktorú by sme mohli prirovnať aj k variču ryže. Znovu sa jedná o inteligentné zariadenie do domácnosti, ktoré je ovládané smartfónom, pomocou mobilnej aplikácie. Používateľ si v aplikácii zvolí druh bielizne, ktorú sa momentálne chystá oprať a aplikácia zabezpečí všetko ostatné. Bubon práčky má kapacitu pre 2,8 kg bielizne, čo odpovedá malej práčke vhodnej do menšej domácnosti. Celková hmotnosť práčky dosahuje 34 kg. Napájanie prebieha pomocou 220 V zo zástrčky. Maximálny výkon práčky je 1200 W, z toho 1100 W je výkon ohrievača vody a 80W je prací výkon. Práčka dosahuje nízkej hlučnosti, iba 45 dB. Sušenie prebieha odstreďovaním pri rýchlosti 700 otáčok za minútu, kedy sa hlasitosť vyšplhá až na 53 dB. Jeden prací cyklus spotrebuje v priemere 320 Wh elektrickej energie a 21 litrov vody.

xiaomi-smart-pracka-1

Medzi kľúčové vlastnosti inteligentnej práčky Xiaomi MiniJ patrí pranie pri teplote až 95°C. Podľa Xiaomi je táto teplota dôležitá hlavne kvôli deťom, pretože pri praní detskej a normálnej bielizne sa môžu vymieňať baktérie, a to aj také, na ktoré ešte novorodenecká pokožka nemusí byť pripravená. Pri vysokých teplotách sa tiež ničia baktérie, ktoré nájdeme v pote.

xiaomi-smart-pracka-2

Xiaomi si dalo záležať aj pri výbere motora. Tradičné práčky majú motor umiestnený v rohu a pripojený pomocou remeňa o bubon. Práčka Xiaomi MiniJ obsahuje kvalitný motor s nízkou poruchovosťou pripevnený priamo na bubon. Výrobca vďaka tomu garantuje nižšiu spotrebu a hlučnosť. Celé zariadenie je pomerne malé, výška práčky dosahuje iba 63 cm. Zvyšné rozmery sú 50 x 41,5 cm. V domovskej Číne je teraz práčka v predaji cez crowdfundingovú kampaň za 1499 juanov, čo je v prepočte približne 200 €. Prvé kusy by výrobca mal začať rozosielať 27. septembra.

xiaomi-smart-pracka-5

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP