banner-mi5sAko spoločnosť Xiaomi svojim fanúšikom pred týždňom sľúbila, dnes sme sa dočkali novej powerbanky, ktorá rozšíri už tak bohatú rodinu externých batérií o ďalší veľmi podarený kúsok. Mi Power 2 zdieľa mnohé vlastnosti s predchodcom, no predsa sa našlo niekoľko noviniek. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Powerbanka využíva vysokokvalitné Li-Po batérie, ktoré celkovo vykazujú kapacitu 10 000 mAh. Nespornou výhodou je aj implementácia dvojcestného rýchlonabíjania, ako pre napájané zariadenie, tak aj pre samotnú powerbanku. Bezpečnosť voči nečakaným problémom je zaručená vďaka čipom spoločnosti Texas Instrument. Novinka svojho majiteľa poteší aj nádherným prémiovým vzhľadom, ktorý tvorí hliník s ergonómiou na vysokej úrovni pre dokonalé držanie v ruke.

Xiaomi Mi Powerbank Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-power-25

xiaomi-mi-power-23

Celková hmotnosť Xiaomi Mi Power 2 predstavuje 217 g. Žiaľ, úplne nepochopiteľným krokom je odobratie reverzibilného USB Type-C konektora, ktorý nahradil starší microUSB konektor. 4 LED diódy indikujú zostávajúcu kapacitu v powerbanke a vedľa nich sa nachádza tiež tradičné zapínacie tlačidlo. Trochu sa ešte pozrime aj do špecifikácií vstupných a výstupných hodnôt. Podporované vstupné napätia a prúdy sú 5, 9, 12 V /2 A pri výkone 18 W.

xiaomi-mi-power-22

xiaomi-mi-power-24

Na výstupe sú podporované hodnoty 5, 9, 12 V/2,4 A s maximálnym výkonom 15 W. Samozrejme, opäť je to cena, ktorá láka väčšinu fanúšikov. Nové zariadenie z dielne čínskeho giganta vás vyjde len na 79 juanov, čo predstavuje 11 €. Cez tradičných predajcov však treba očakávať mierne vyššiu cenu.

xiaomi-mi-power-21

xiaomi-mi-power-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
5%
Páči sa mi to
21%
Chcem to
63%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]