Portfólio mobilných zariadení od Xiaomi sa opäť rozrástlo. Tentoraz sme sa okrem nového smartfónu dočkali aj pokračovateľa obľúbených tabletov Mi Pad.

Xiaomi Redmi 6 Pro

Prvou novinkou je smartfón zo známej série Redmi, ktorá sa rozrastá o model Redmi 6 Pro. Môžeme sa tešiť na veľmi slušné špecifikácie strednej triedy pri zachovaní nízkej cenovky. Súčasťou série je už výrez obrazovky, s ktorým kovová konštrukcia Redmi 6 Pro prichádza. Displej aj vďaka tomu dosahuje veľkosť 5,84 palca a disponuje rozlíšením FullHD+. Pomer strán 19:9 maximálne využíva dĺžku zariadenia, pričom k dispozícii bude aj softvérová funkcia pre skrytie výrezu.

Novinku poháňa procesor Snapdragon 625, ktorý spolupracuje s 3 GB alebo 4 GB RAM. Vnútorné úložisko ponúka tiež dve konfigurácie, a to 32 GB alebo 64 GB. Batéria disponuje kapacitou 4000 mAh a systémom je Android 8.1 s nadstavbou MIUI 9. Táto kombinácia hardvéru a softvéru by teda mohla znamenať slušnú výdrž batérie.

Čo sa týka fotoaparátov, tak vzadu nájdeme duálny senzor s kombináciou 12 MPx a 5 MPx snímačov. Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 5 MPx a podporu funkcií umelej inteligencie. Okrem toho sa na Redmi 6 Pro nachádza aj 3,5mm audio jack aj IR blaster. Redmi 6 Pro sa v závislosti od konfigurácie začne predávať na úrovni 130 € (3 GB + 32 GB) a 170 € (4 GB + 64 GB). Predaj v domovskej Číne začína 26. júna.

Xiaomi Mi Pad 4

Druhou novinkou je pokračovateľ série tabletov Mi Pad. Tablety celkovo nezažívajú práve úspešné obdobie, avšak Xiaomi ponúkne používateľom novú príležitosť. Mi Pad 4 bude celkovo o čosi menším zariadením než predchodca. Pohodlnejšie by tak mohlo byť držanie v jednej ruke.

Tablet má kovovú konštrukciu a prináša 8-palcový displej s pomerom strán 16:10. Na prednej strane nájdeme aj fotoaparát s rozlíšením 5 MPx, clonou f/2.0 a s podporou odomykania prostredníctvom skenu tváre.

Vzadu sa nachádza 13 MPx kamera s rovnakou clonou ako vpredu. Zariadenie dostáva slušný procesor Snapadragon 660, pričom k dispozícii budú dve pamäťové konfigurácie 3 GB + 32 GB a 4 GB + 64 GB. Batéria ponúkne kapacitu 6000 mAh a systémom je Android 8.1 s MIUI 9.

K dispozícii je tiež slot pre microSD kartu. Cena nového tabletu od Xiaomi začína na úrovni 145 € a za vybavenejší model dajú záujemcovia v prepočte 184 €. Zatiaľ nevieme, kedy by sa Mi Pad 4 mohol začať odosielať aj do Európy, no predaj v Číne začína už 29. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom