Aj keď sa čínske Xiaomi prevažne sústredí najmä na produkciu gadgetov, doplnkov do domácností a smartfónov, nezanevrelo ani na tablety. Zariadenia, ktorých predaje nevyzerajú príliš ružovov, dostali u čínskeho giganta šancu. Posledný tablet Xiaomi Mi Pad 4 prišiel na svet len pred pár dňami a už ho výrobca púšťa do predaja.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že na segment Android tabletov výrobcovia takmer úplne zabudli. Nové modely prichádzajú len z času na čas a svoju ponuku týchto zariadení teraz oživilo aj Xiaomi. Nový tablet Mi Pad 4 síce oproti predchodcovi mierne „schudol“ a zmenšil svoje rozmery, no to mu neubralo na výkone.

Xiaomi na skvelé tablety nezabudlo

O spracovanie výpočtových úloh sa tak teraz stará výkonný čip Snapdragon 660. S ním prichádza operačná pamäť RAM, a to hneď v dvoch veľkostných verziách. Menší model s 3 GB RAM dostal do vienka tiež 32 GB internej pamäte, no výkonnejší variant so 4 GB operačnej RAM pamäte prináša až dvojnásobné vnútorné úložisko. V oboch prípadoch však môže používateľ využiť aj microSD kartu.

Na obrovskom 8″ FullHD displeji s netradičným pomerom strán 16:10 sa zobrazuje prostredie nového systému  Android 8.1 Oreo, ktorý je doplnený o preslávenú nadstavbu MIUI 9. Dostatok energie zasa prináša veľká 6 000 mAh batéria, ktorá sa dobíja pomocou technológie rýchleho nabíjania. Keďže tablety nikdy neboli stvorené pre fotografovanie, vystačili si aj s jediným objektívom.

Ten na zadnej strane u Xiaomi Mi Pad 4 dosahuje rozlíšenie 13 MPx. Na prednej strane nad obrazovkou ho dopĺňa 5 MPx selfie fotoaparát, ktorému nechýba ani podpora pre rozpoznávanie tváre používateľa a režim skrášlenia selfíčiek. Tento nový tablet z dielne Xiaomi tak vo svojej kovovej konštrukcii skrýva slušnú výbavu. Pocit bleskovej odozvy navyše používateľ získa vďaka nadstavbe MIUI 9.

Fantastické ceny

Xiaomi je však charakteristické svojimi skvelými cenami a fanúšikov nesklame ani tentokrát. Nový tablet Mi Pad 4 v základnej verzii s Wi-Fi pripojením, 3 GB RAM a 32 GB ROM je totiž dostupný už za skvelých 156 € vďaka bleskovému výpredaju.

Kúpiť tablet Xiaomi Mi Pad 4 (3 GB + 32 GB) za 156 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť tablet Xiaomi Mi Pad 4 (4 GB + 64 GB) za 226 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Jeho silnejšiu verziu so 4 GB RAM a 64 GB ROM si zákazník môže kúpiť za fantastických 226 €, takisto vďaka bleskovému výpredaju. Pri type dopravy EU Priority Line sa môžeš striasť ďalších dodatočných poplatkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom