banner-redmi-note2
Včerajšia konferencia spoločnosti Xiaomi vyvolala obrovský “humbuk“ v celom technologickom svete. Výrobca predstavil svoj nový tablet, Xiaomi Mi Pad 2, a tiež nový nadupaný smartfón strednej triedy, Xiaomi Redmi Note 3.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Mnohí fanúšikovia nielen z domovskej Číny sa potešili, že sa konečne dočkali výborne vybaveného tabletu s operačným systémom Windows 10, ktorý doplní operačný systém Android. Toto konštatovanie však musíme mierne upresniť, nakoľko niektorí používatelia si myslia, že novinka príde s dual-bootom. Dual-boot znamená možnosť výberu operačného systému pri zapínaní zariadenia. Xiaomi Mi Pad 2 touto funkciou nedisponuje a výrobca sa rozhodol priniesť 3 samostatné verzie. Verzia s operačným systémom Android a nadstavbou MIUI 7 príde v 16 GB 64 GB variantoch. Samostatnou kapitolou je verzia s operačným systémom Windows 10, ktorá ponúkne iba 64 GB verziu a k dispozícii bude v decembri. Windows 10 si z celkových 64 GB vnútornej pamäte „privlastní“ až 25 GB.

Xiaomi Mi Pad 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi-pad-2-verzia
Pre rekapituláciu si pripomeňme, čo to vlastne Xiaomi Mi Pad 2 zo sebou prináša. Dočkali sme sa krásnej celokovovej konštrukcie, 7,9-palcového displeja s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov, procesoru Intel Atom X5-Z8500 s taktom 2,24 GHz, 2 GB pamäte RAM a obrovskej 6190 mAh batérie. Pre viac informácií si pozorne prečítajte náš podrobný článok. Pre tých, ktorých táto správa sklamala máme aj dobrú správu. Komunita stojaca za zariadeniami spoločnosti Xiaomi nepochybne v blízkej dobe vytvorí neoficiálnu podporu dual-bootu.

xiaomi-mi-pad-2-oficialne-4

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP