Známe čínske Xiaomi má svoje zastúpenie aj v segmente notebookov, kde už stihlo predstaviť niekoľko skvelých modelov. Doteraz najlepší kúsok však prišiel na svet na jeseň minulého roka a svojimi vlastnosťami zaujme aj náročných zákazníkov. Ďalšia cenová bomba tentokrát zasiahla nadupaný Xiaomi Mi Notebook Pro, ktorý v akcii výrazne klesol na cene.

Xiaomi naplno odštartovalo svoju kariéru v technologickom priemysle výrobou smartfónov. K nim sa neskôr pridávali ďalšie a ďalšie skvelé produkty. Postupom času sa portfólio spoločnosti poriadne rozrástlo. Dnes v jej ponuke nájdeme tie najrôznejšie doplnky a zariadenia. Svoje zastúpenie tu majú aj notebooky. Najlepším modelom tohto segmentu od Xiaomi je model Mi Notebook Pro, ktorý za výbornú cenu ponúka prémiové špecifikácie.

Top notebook od Xiaomi v jedinečnej akcii

V jeho útrobách drieme silný 4-jadrový procesor Intel Core i7 -8550U. Jeho jadrá pohodlne tikajú na pracovnej frekvencii 1,8 GHz. Počas náročných výpočtových úloh však tento kremík zvýši takt jadier vďaka technológii Turbo Boost až na 4,0 GHz. Pri práci mu vypomáha aj veľká operačná pamäť RAM typu DDR4 o kapacite až 16 GB. Aby nebola núdza o výkon ani pri hraní, či grafických úlohách, je Xiaomi Mi Notebook Pro vybavený grafikou Nvidia GeForce MX150. Veľkosť jej pamäte dosahuje 2 GB. Ako moderný zástupca kategórie notebookov ponúka tento model tiež rýchle SSD úložisko s 256 GB pamäťou.

Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Dostupný je však aj ďalší voľný slot M.2, aby si používateľ mohol kapacitu rozšíriť podľa vlastných potrieb o ďalší SSD disk. To všetko sa vmestilo do hliníkového tela o hrúbke len 15 mm a hmotnosti necelé 2 kg. V ňom sa usídlila aj 8000 mAh Li-ion batéria s rýchlym nabíjaním. Dopĺňanie energie trvá notebooku cez USB-C port len 1 až 2 hodiny. Pri bežnom reálnom používaní vydrží na jedno nabitie aj 5 hodín. Po otvorení konštrukcie zrak zákazníka upúta 15,6″ FullHD displej s hustotou pixelov 142 ppi a maximálnym jasom 300 nitov.

Klávesnica zasa obsahuje tiché klávesy, ktoré nepotrápia prsty používateľa ani pri dlhom písaní. Xiaomi však pri návrhu tohto notebooku dbalo aj na bezpečnosť. Okrem klasických bezpečnostných prvkov je totiž v touchpade zabudovaný aj snímač odtlačkov prstov. Po bokoch konštrukcie nájdeme aj 2 rýchle USB 3.0 porty, 2 USB Type-C porty. Samozrejmosťou je tiež slot pre SD kartu, port pre HDMI konektor a 3,5 mm audio jack. Kvality modelu Xiaomi Mi Notebook Pro dopĺňajú aj 2 slušné reproduktory Harman Infinity. Tie ponúkajú výkon 2,5 W a spolčili sa so systémom Dolby Atmos.

Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Fotografie, či videá zasa môže používateľ natáčať cez prednú kameru s 1 MPx rozlíšením, ktoré postačí pre klasické videohovory. Vo výbave konektivity ponúka Top model od Xiaomi pripojenie Wi-Fi v štandarde 802.11 a/b/g/n/ac, Intel 2×2 WiFi a dvojpásmové pripojenie pre 2,4 GHz, alebo 5 GHz. Nechýba mu ani Bluetooth 4.1 a Ethernetové pripojenie až do 1 GBps.

Takúto akciu by bola škoda premrhať

Takto výkonný notebook často prekračuje 4-cifernú cenovku. Teraz prichádza jedinečná možnosť ušetriť niekoľko desiatok eur. V akcii, ktorú vydal e-shop Gearbest, sa Xiaomi Mi Notebook Pro ocitol len za neuveriteľných 887 €.

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Pro (Core i7, 16 GB RAM) za 887 €
Bezpečný nákup vo FonTech Shope

Netreba dlho váhať, pretože tak výrazná zľava sa nevidí len tak každý deň. Známa doprava EU Priority Line zasa zaručí, že zákazník pri doručení neplatí žiadne dodatočné poplatky. Nakoniec ešte zaujímavosť, oficiálna cena v Číne bola stanovená na 6999 juanov, čo je v prepočte viac ako 900 €. Opäť tak kúpime pravú čínsku mašinu omnoho lacnejšie ako domáci Číňania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP