banner-redmi-pro
Od oficiálneho predstavenia vôbec prvého notebooku od Xiaomi, Xiaomi Mi Notebook Air, ubehlo už niekoľko dní, či týždňov. Kúpiť tento notebook v jeho výkonnejšej, 13,3-palcovej verzii bolo však až doteraz takmer nemožné.

Ponuky e-shopov na Xiaomi Mi Notebook Air v 13,3-palcovej verzii sa pomaly z predobjednávok menia na klasické objednávky s odoslaním do pár dní. Konkrétne e-shop Gearbest.com má skladom momentálne 19 kusov 13,3-palcového Mi Notebook Air. Čo sa ceny týka, tá vás zrejme veľmi nepoteší. 895 € vás vyjde spomínaná výkonnejšia verzia prvého Xiaomi notebooku, pričom k cene treba prirátať aj daň. Dobrou správou je aspoň cena poštovného, ktorá robí len 5,6 € cez rýchlu a bezpečnú kuriérsku spoločnosť DHL. Vzhľadom na to, že ide o notebook, je cena expresného poštovného viac ako veľmi výhodná.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-notebook-air-ceny

Xiaomi Mi Notebook Air je ľahší ako konkurent od Applu, presnejšie má hmotnosť 1,28 kg, pričom ponúka aj užšie rámiky okolo displeja. Výsledná hrúbka notebooku je 14,8 mm. Základom je tenká unibody hliníková konštrukcia, ktorá je momentálne dostupná len v striebornom prevedení. Na boku notebooku si svoje miesto našli klasický HDMI konektor, USB Type-C a USB 3.0. 13,3-palcovú verziu poháňa procesor Intel Core i5-6200u, ktorý postupne dopĺňa 8 GB DDR4 RAM, 256 GB SSD disk a veľmi vítanou správou je aj použitie dedikovanej grafickej karty nVidia GeForce GTX 940MX, ktorá disponuje GDDR5 pamäťami o veľkosti 1 GB. V oblasti prenosných notebookov je ten od Xiaomi jednoznačne najvýkonnejší.

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air v 13,3-palcovej verzii
Intel Core i5 a 8 GB RAM

xiaomi-mi-notebook-air-realne-foto-6

Operačným systémom je Windows 10 Home, ktorý, bohužiaľ, prichádza len v čínskom jazyku. Nespornou výhodou oproti konkurencii je aj možnosť dodatočného rozšírenia úložiska, a to rýchlymi M.2 SSD diskami. Xiaomi Mi Notebook Air vydrží na jedno nabitie až 9,5 hodiny, na 50 % kapacity sa nabije už za 30 minút a prichádza aj s AKG a Dolby Audiom.

xiaomi-mi-notebook-air-unboxing-fotky (18)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom