Druhá generácia notebookov od Xiaomi priniesla viaceré vítané zmeny. Predstavená bola aj verzia Pro, ktorá ponúka nekompromisný výkon a nádherný dizajn.

To všetko môžeš mať odteraz už aj v slabšej verzii Air, ktorá má menší displej, je ľahšia a kompaktnejšia. Zaujme predovšetkým nádhernou šedou farbou, ktorú môžeš poznať práve z Pro verzie.

To najlepšie, len v menšom tele

Xiaomi pri výrobe tohto notebooku použilo tie komponenty, ktoré obsahuje aj jeho starší brat. Verziu Pro máme aj my a môžeme povedať, že sa jedná o skutočne výkonný notebook, ktorý bezproblémov zvládne každú úlohu. Vo vnútri tak nájdeš štvorjadrový procesor Intel Core i7-8550U s taktom jadier 2,0 GHz, pričom s Turbo Boostom dokáže vytiahnuť až rovné 4,0 GHz. DDR4 pamäť RAM má kapacitu 8 GB.

O grafický výkon sa stará 2 GB dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce MX150. Veľkosť úložiska činí 256 GB a jedná sa o M.2. SATA disk. Aj v tomto prípade je ale dostupný ešte jeden voľný slot, ak by ti ponúkaná kapacita nestačila. Vzhľadom k použitým komponentom a faktu, že sa jedná o veľmi tenký notebook, je tu použitá dvojica ventilátorov, ktorá sa efektívne dokáže zbaviť prebytočného tepla.

Displej ponúka veľkosť 13,3″ a klasické FullHD rozlíšenie. To všetko je osadené do celohliníkového tela v nádhernej šedej farbe. Rozmery notebooku sú 309,6 x 210,9 x 14,8 mm, a to všetko pri váhe len 1,3 kg. Čo sa konektivity týka, modely Air na tom bývajú o trochu horšie.

Pre používateľa je tak k dispozícií 2x USB 3.0, 1x USB Type-C, 3,5 mm audi jack a HDMI. Nechýba podpora Dual WiFi, Dolby Audio Premium, AKG reproduktory a šikovná čítačka odtlačkov prstov na touchapade. Klávesnica je podsvietená so zdvihom kláves na úrovni 1,3 mm.

Batéria je štvorčlánková Li-ion a ponúka kapacitu 5400 mAh. Výrobca udáva výdrž až 8 hodín, no reálne treba rátať s nanajvýš šiestimi. V takomto prípade určite oceníš podporu rýchleho nabíjania, keď za 30 minút sa batéria dokáže nabiť na 50 % kapacity. Operačným systémom je Windows 10 Home Edition v čínskom jazyku. Cena bola stanovený na 5399 juanov, čo je po prepočte približne 690 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom