banner-mi-notebook-air-13Xiaomi sa ako výrobca mnohých produktov angažuje aj v segmente notebookov. Dnes bol predstavený v poradí už druhý model, ktorý oproti stále veľmi mladej prvej generácii pridáva podporou 4G LTE sietí. 

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Xiaomi pár dní pred koncom roka dodržalo slovo a predstavilo nový Mi Notebook Air, ktorý prichádza s viacerými vylepšeniami oproti svojmu predchodcovi. Hlavnou zmenou v novinke je podpora 4G sietí, s ktorými má novinka pracovať bez SIM karty iba prostredníctvom pripojenia smartfónu. Prístup k LTE spracovalo Xiaomi naozaj jednoducho.

mi-notebook-air-so-4g-oficialne-2zdroj fotografie: Mydrivers
Stačí oskenovať QR kód pomocou smartfónu, overiť ho online a následne bude môcť notebook pracovať so 4G sieťou. Pomocou nej bude notebook dosahovať maximálnu rýchlosť sťahovania až 150 Mbps a upload dosiahne maximálne 80 Mbps. K prístupu na internet nebude potrebný ani smartfón, no o tom sa hovorí zatiaľ iba v Číne, kde si bude môcť používateľ predplatiť dáta. O novinku je rozhodne veľký záujem a už teraz plánuje gigant vyrobiť 500 000 kusov. Špecifikácie menšieho 12,5″ modelu z dvojice sa nezmenili, no podľa výrobcu narástla výdrž batérie o 2 hodiny, konkrétne až na 11,5 hodín celkového pracovného času.

mi-notebook-air-so-4g-oficialne-3zdroj fotografie: Mydrivers

TIP: Recenzia | Xiaomi Mi Notebook Air: Prvý pokus vyšiel na jednotku

Pri väčšom 13,3″ bratovi sa už zopár zmien odohralo. Pod kapotu sa dostal vylepšený procesor Intel Core i7 Skylake, ktorý pracuje s taktom až 3 GHz a jeho celkový výkon vzrástol o 10 %. Dopĺňa ho 8 GB DDR4 RAM pamäť a 256 GB SSD úložisko. Na trh prídu oba modely už v januári budúceho roka. Menšia verzia s 12,5″ obrazovkou dostane cenovku 647 €, pričom výkonnejšia verzia bude dostupná za 964 €. Žiaľ, vstavaný SIM slot s virtuálnou SIM kartou operátora China Mobile je pre nás najväčším problémom, nakoľko mimo Číny si mobilný internet v notebooku neužijeme.

mi-notebook-air-so-4g-oficialnezdroj fotografie: Mydrivers

mi-notebook-air-so-4g-oficialne-4zdroj fotografie: Mydrivers