banner-mi-notebook-air-13Xiaomi sa ako výrobca mnohých produktov angažuje aj v segmente notebookov. Dnes bol predstavený v poradí už druhý model, ktorý oproti stále veľmi mladej prvej generácii pridáva podporou 4G LTE sietí. 

Xiaomi pár dní pred koncom roka dodržalo slovo a predstavilo nový Mi Notebook Air, ktorý prichádza s viacerými vylepšeniami oproti svojmu predchodcovi. Hlavnou zmenou v novinke je podpora 4G sietí, s ktorými má novinka pracovať bez SIM karty iba prostredníctvom pripojenia smartfónu. Prístup k LTE spracovalo Xiaomi naozaj jednoducho.

mi-notebook-air-so-4g-oficialne-2zdroj fotografie: Mydrivers
Stačí oskenovať QR kód pomocou smartfónu, overiť ho online a následne bude môcť notebook pracovať so 4G sieťou. Pomocou nej bude notebook dosahovať maximálnu rýchlosť sťahovania až 150 Mbps a upload dosiahne maximálne 80 Mbps. K prístupu na internet nebude potrebný ani smartfón, no o tom sa hovorí zatiaľ iba v Číne, kde si bude môcť používateľ predplatiť dáta. O novinku je rozhodne veľký záujem a už teraz plánuje gigant vyrobiť 500 000 kusov. Špecifikácie menšieho 12,5″ modelu z dvojice sa nezmenili, no podľa výrobcu narástla výdrž batérie o 2 hodiny, konkrétne až na 11,5 hodín celkového pracovného času.

mi-notebook-air-so-4g-oficialne-3zdroj fotografie: Mydrivers

TIP: Recenzia | Xiaomi Mi Notebook Air: Prvý pokus vyšiel na jednotku

Pri väčšom 13,3″ bratovi sa už zopár zmien odohralo. Pod kapotu sa dostal vylepšený procesor Intel Core i7 Skylake, ktorý pracuje s taktom až 3 GHz a jeho celkový výkon vzrástol o 10 %. Dopĺňa ho 8 GB DDR4 RAM pamäť a 256 GB SSD úložisko. Na trh prídu oba modely už v januári budúceho roka. Menšia verzia s 12,5″ obrazovkou dostane cenovku 647 €, pričom výkonnejšia verzia bude dostupná za 964 €. Žiaľ, vstavaný SIM slot s virtuálnou SIM kartou operátora China Mobile je pre nás najväčším problémom, nakoľko mimo Číny si mobilný internet v notebooku neužijeme.

mi-notebook-air-so-4g-oficialnezdroj fotografie: Mydrivers

mi-notebook-air-so-4g-oficialne-4zdroj fotografie: Mydrivers

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP