Xiaomi už pred pár rokmi vstúpilo s veľkým úspechom na trh notebookov. Svojimi modelmi si dokázalo získať množstvo fanúšikov po celom svete. Do jeho portfólia teraz prichádza ďalší kúsok, ktorý prináša vylepšené špecifikácie.

Už aj s numerickou klávesnicou

Prvou základnou informáciou je, že nový Mi Notebook prichádza s obrazovkou vo veľkosti 15,6 palcov a rozlíšením FullHD. Daný dizajn poskytol Xiaomi priestor aj k vyriešeniu nedostatku, na ktorý poukazovali mnohí používatelia. Novinka konečne prichádza s numerickou klávesnicou a poskytne viaceré možnosti a jednoduchšie ovládanie pri práci. Disponuje aj špeciálnymi tlačidlami pre kalkulačku, prehliadač aj skrolovanie.

Medzi ďalšie špecifikácie a hlavné ťaháky zariadenia patria procesory Intel i5 a i7 ôsmej generácie. Tie ponúknu významné navýšenie výkonu v porovnaní s predchodcami siedmej generácie. Používatelia sa tak môžu tešiť na viac výkonu. A grafickú prácu sa postará výbava od Nvidie. Nový notebook od Xiaomi prichádza s grafickou kartou Nvidia GeForce MX110 s 2 GB RAM pamäťou. Nebude to teda na hranie najnovších titulov s maximálnym rozlíšením, ale mierne hranie zvládne.

Lákavé ceny samozrejmosťou

V oblasti operačnej pamäte budú dostupné viaceré možnosti. Verzia s procesorom i5 bude k dispozícii s 4 GB alebo 8 GB RAM. Pri modeli s i7 výrobca ponúkne len väčšiu možnosť s 8 GB RAM. V oblasti výkonu bude pomáhať aj špeciálne chladenie s dvomi ventilátormi a štyrmi rúrkami pre odvod tepla. Vnútorné úložisko pri všetkých verziách ponúkne 128 GB SSD disk a 1 TB HDD disk pre súbory.

Celkový dizajn notebooku žiadne významné inovácie. Notebook príde v dvoch farebných prevedeniach, a to v čiernej a bielej. V oblasti konektivity ponúkne dva USB 3.0 aj USB 2.0 porty, možnosť pre pripojenie HDMI, Ethernet kábla aj 3.5mm audio jacka. Nechýba ani čítačka pamäťových SD kariet. Mi Notebook ponúkne aj stereo reproduktory s výkonom 3W a podporou Dolby Audio.

Dostupnosť nového Xiaomi Mi Notebook je zatiaľ ohlásená len pre domovskú Čínu. Cena za najmenej vybavený model s Intel i5 a 4 GB RAM začína v prepočte na úrovni 530 €. Pri verzii s extra 8 GB RAM je cenovka na úrovni 565 € a s procesorom i7 vyjde notebook na takmer 630 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom