Xiaomi dodržalo svoje sľuby a predstavilo ďalšiu vlajkovú loď. Je ňou phablet Xiaomi Mi Note Pro s 5,7″ Quad HD displejom. Podľa odhalených špecifikácií je zariadenie vybavené JDI/Sharp displejom s rozlíšením 1440×2560, ktorý má závideniahodnú hustotu pixelov 515ppi. Displej však nie je jediným lákadlom. Zariadenie ďalej ponúka 4 GB RAM a veľmi očakávaný 64-bitový procesor Snapdragon 810. Samozrejmosťou je najnovší Android 5.0 a phablet prekvapí aj Hi-Fi audiom, ktoré získal vďaka zvukovému procesoru ESS ES9018K2M, spolu s dvoma OPA1612 amp čipmi od Texas Instruments.

To ešte ale stále nie je všetko. Xiaomi vybavilo svoje monštrum 13MPx kamerou od Sony s optickou stabilizáciou obrazu a 4MPx prednou kamerou s dvoma micrónmi pixelov (pravdepodobne ide o rovnaké OmniVision zariadenie, ktoré HTC označuje ako UltraPixel a používa ako zadnú kameru). „Pri živote“ bude phablet držať 3000 mAh batéria, čo by sa mohlo zdať ako jediná slabina tohto zariadenia, ak by displej spotreboval väčšie množstvo energie. V skutočnosti bude Mi Note Pro využívať novú technológiu „negatívneho displeja“ od Sharpu, vďaka ktorej by mal displej spotrebovať oveľa menej energie.

minote4 (1)

Najviac prekvapujúci je však práve dizajn tohto zariadenia. Jeho telo je len 6,95mm hrubé (čo vysvetľuje prečo výrobca nemohol použiť väčšiu batériu), má hliníkový rám a celkovo je upravené tak, aby telefón stále pôsobil kompaktne, aj napriek výdatnej uhlopriečke. Presné rozmery sú 155,1 x 77,6 x 6,95mm- Našťastie Xiaomi nevyrobilo módny 6″ phablet, ale ostali pri 5,7″ uhlopriečke, ktorú má napríklad aj Note 4 od Samsungu. Poslednými prekvapeniami sú štedré úložisko, ktoré má kapacitu 64GB, a podpora dvoch SIM kariet.

Cena Xiaomi Mi Note Pro je v Číne stanovená na 3300 jenov, čo je približne 462 €. Predaj začne 27. januára. Vydarený smartfón, nie nie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP