Na jeseň minulého roka Xiaomi prekvapilo všetkých fanúšikov, keď predstavilo model Mi Note 2. Čas beží a už o pár mesiacov nastane chvíľa, keď tento čínsky gigant predstaví nového nástupcu, model Mi Note 3. O ňom zatiaľ nie je známych príliš veľa informácií, no najnovší koncept nám prezrádza ako by mohla táto novinka vyzerať.

Za prvých 5 mesiacov tohto roka nám Xiaomi odhalilo hneď niekoľko svojich modelov z rôznych výkonových a cenových kategórií. Medzi nimi nechýbala ani vlajková loď Mi6 či nástupca populárneho phabletu Mi Max. Svoje portfólio bude spoločnosť v tomto roku rozširovať aj naďalej. Už o pár mesiacov sa tak môžeme tešiť na nový model Mi Note 3, ktorého dizajn nám odhaľuje najnovší render. Podľa neho sa má očakávaná novinka po dizajnovej stránke podobať na nedávno predstavenú Mi6-ku.


Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi Note 2 so zahnutým displejom neskutočne zlacnel. Oplatí sa viac ako kedykoľvek predtým

Čo sa hardvérovej výbavy týka, tak výrobca zatiaľ žiadne oficiálne špecifikácie nepotvrdil, no očakáva sa, že nové Xiaomi Mi Note 3 dostane aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 835. Ďalšie dohady hovoria o 8 GB operačnej pamäti RAM a veľkej 4070 mAh batérii. Pre používateľa by tiež malo byť v najvyššej výkonovej verzii dostupné aj 256 GB interné úložisko. Aj keď sú tieto správy zatiaľ iba v rovine dohadov, tak by bolo skvelé vidieť takto výkonnú kombináciu hardvéru zabalenú v nádhernej konštrukcii, ktorú nám odhaľuje nový koncept.

Xiaomi Mi Note 2

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Na ňom si každý fanúšik okamžite všimne zahnuté okraje displeja, pod ktorým je umiestnené hardvérové tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. Podobnosť s novou Mi6-kou odhaľuje zadná strana konceptu modelu Xiaomi Mi Note 3, ktorá nesie duálny fotoaparát. Ten by mal podľa všetkého obsahovať dva 12 MPx snímače, pričom jeden z nich bude mať väčšiu ohniskovú vzdialenosť pre dokonalejšie vytváranie portrétov. Zatiaľ nám však Xiaomi o Mi Note 3-ke neprezradilo žiadne bližšie detaily. Ostáva tak len čakať, čo prinesú najbližšie týždne či mesiace. O všetkých aktuálnych novinkách ťa samozrejme budeme informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP