banner-mi-note-2Xiaomi je jedna z najrýchlejšie rastúcich a prosperujúcich značiek na svete. Nedávne predstavenie novinky Mi Note 2 tak bolo čerešničkou na torte tento rok pre túto čínsku spoločnosť. O úspech smartfónu bolo postarané už od oficiálneho uvedenia na trh. Jedná sa totiž o výkonný kus techniky so skvostným dizajnom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Veľkej popularite naznačujú aj predajné čísla, respektíve rýchlosť, akou sa smartfón stihol vypredať. Po spustení predaja v domovskej Číne trvalo iba 50 sekúnd, kým sa nová Mi Note 2-ka vypredala. Takáto rýchlosť by mohla znamenať najrýchlejší výpredaj v histórii spoločnosti. Zariadenia od Xiaomi sa však vypredajú skoro stále veľmi rýchlo. Cieľom Xiaomi je dodávať menej kusov ako je reálny dopyt, výsledkom čoho sú nižšie náklady na sklad a dopravu. Najbližší bleskový výpredaj sa očakáva už 8. novembra.

xiaomi-mi-note-2-oficialne-nahlad

Novinka teda disponuje krásnym 5,7″ FullHD OLED displejom so zahnutím po stranách. Srdcom zariadenia je procesor Snapdragon 821, s ktorým spolupracuje 4/6 GB operačná pamäť RAM v závislosti od veľkosti vnútorného úložiska. Pri nižšej verzii je k dispozícii 64 GB vnútornej pamäte, pričom pri 6 GB RAM je pre používateľa dostupných až 128 GB úložiska. Okrem Mi Note 2-ky predstavilo Xiaomi v rovnaký deň aj model Mi MIX, ktorý sa vyznačuje nádherným bezrámikovým displejom. Predaj tejto novinky je stanovený už na 4. novembra, pričom by mohlo dôjsť k rovnako rýchlemu vyčerpaniu skladových zásob.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
42%
Chcem to
13%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
21%
Neznášam to
4%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]